Tradycją już jest, że co roku, 24 grudnia bezdomni i potrzebujący spotykają się na Wigilii Miłosierdzia organizowanej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W tym, ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia samotni nie spotkają się przy wspólnym stole, ale otrzymają świąteczne paczki.

Od godziny 10:00 w siedzibie lubelskiego Caritasu wydawane będą paczki dla osób potrzebujących. Znajdzie się w nich między innymi żywność długoterminowa w postaci kasz, makaronów, a także produkty, z których będą oni mieli możliwość przygotowania świątecznej kolacji.

Dodatkowo, otrzymają oni ciepłe potrawy wigilijne na wynos, które będą szczelnie zapakowane. Będą oni mogli spożyć je w dowolnym przez siebie miejscu. Wspólne spożywanie posiłków w tym roku zastąpi modlitwa i kolędowanie. Potrzebujący otrzymają również błogosławieństwo.

Przypominamy, że Wigilia Miłosierdzia co roku odbywała się w hali Targów Lublin. Od dwóch lat, wydarzenie organizowane jest w okrojonej formule ze względu na epidemię COVID-19 i szpital tymczasowy, który mieści się w halach targowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments