Świąteczny koncert kolęd. Alicja Janosz w lubelskim kościele

0
264

Przed nami koncert świątecznych utworów i kolęd w wykonaniu Alicji Janosz z zespołem. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (29 grudnia) w Bazylice oo. Dominikanów.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców na organizowany przez miasto świąteczny koncert. Zachęcamy także do udziału w pozostałych wydarzeniach Festiwalu Bożego Narodzenia. Przed nami jeszcze wspólne kolędowanie w szopce bożonarodzeniowej, spacery z przewodnikiem czy gra miejska – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Podczas koncertu usłyszymy przygotowane na tę okazję wyjątkowe aranżacje tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz popularnych świątecznych utworów muzycznych. Ponadto artystka zaprezentuje mieszkańcom Lublina autorskie utwory skomponowane specjalnie na jej świąteczny album. Występ w Bazylice oo. Dominikanów rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mieszkańcy miasta mogą skorzystać także z pozostałych wydarzeń zaplanowanych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. Od 27 grudnia startują świąteczne spacery po Lublinie. Poprowadzą je doświadczone Przewodniczki Inspiracji: Magda Mazur-Ciseł i Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk. Podczas spotkań uczestnicy poznają historię miejskich zabytków i usłyszą o lubelskich tradycjach bożonarodzeniowych. Spacery będą odbywały się codziennie od 27 do 30 grudnia br. oraz 4 i 5 stycznia 2023 r. od godz. 16.00. Bilety na wydarzenia są dostępne na stronie przewodnik.lublininfo.com oraz w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

Do 9 stycznia trwa również Gra miejska. Aby wziąć w niej udział należy pobrać pakiety do gry w Centrum Inspiracji Turystycznej lub ze strony swieta.lublin.eu. Dla uczestników zabawy przewidziano drobne upominki.

– Zapraszamy także do zwiedzenia wystawy prac plastycznych lubelskich przedszkolaków, które zostały zgłoszone do miejskiego konkursu bożonarodzeniowego „Gwiazda Betlejemska”. Ekspozycja będzie prezentowana do 5 stycznia 2023 r. w Galerii Handlowej VIVO. Z kolei lubelską młodzież zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach „Mapa Marzeń – zaplanuj swój 2023 rok”, które odbędą się w przestrzeni Hej! 28 grudnia od godz. 12.00 – zachęcają organizatorzy.

Nadal można także posłuchać koncertów kolęd w wykonaniu lokalnych grup i zespołów wokalno-instrumentalnych, które odbywają się w miejskiej szopce bożonarodzeniowej. W najbliższym czasie wystąpią, m.in Chór młodzieżowy Miasta Lublina, Chór Pracowniczy Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie wspólnie z podopiecznymi oraz przedszkolaki z wybranych lubelskich placówek. Harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie swieta.lublin.eu.

Miłośnicy kolęd mogą się również wybrać na koncert „Kolędy” Janka Traczyka, który odbędzie się 5 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w Pracowni Kultury Maki przy ul. Olchowej 8 oraz koncert kolęd i pastorałek „Jechała kolęda” Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, który będzie miał miejsce 8 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie przy ul. Jana Pawła II 11.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments