W czwartek (29 grudnia) w Chatka Cafe w Chatce Żaka Marek Andrzejewski zagra wraz z synem Michałem urodzinowy koncert. Początek wydarzenia o godzinie 20:00.

Marek Andrzejewski to współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z nurtem piosenki autorskiej, poetyckiej, z Krainą Łagodności a także z Liryką Politechniczną, której jest czołowym przedstawicielem dzięki festiwalowi YAPA. Jego muzyka łączy elementy jazzu, folku, bossa novy i ballady.

Najczęściej występuje z synem Michałem, zdolnym pianistą i producentem muzycznym. Dzięki Michałowi utwory Marka zyskują nowoczesne brzmienie i młodzieńczy wigor (najstarsze piosenki dostają drugą młodość).

Artysta ma w swoim dorobku około 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018). 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta „Wariactwo” zaaranżowana i nagrana wspólnie z Michałem Andrzejewskim.

Bilety możecie nabyć w cenie 40 zł na stronie internetowej biletyna.pl.

Fot. Dominika Polonis/archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments