Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Lublin zaświeci się na niebiesko

0
93

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Lublin co roku włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się niebiesko”. Przygotowano też szereg wydarzeń i porad specjalistów. Wszystko, po to by propagować wiedzę na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem i pomóc lepiej zrozumieć te zaburzenia.

– Obchody pozwalają na poznanie, a jednocześnie uwrażliwienie na problemy oraz potrzeby osób w spektrum autyzmu. Jest to doskonała okazja dla nas wszystkich, by kształtować w sobie postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami podświetlone zostaną na całym świecie reprezentacyjne budynki. W Lublinie, w godzinach 18.00-21.00, na niebiesko rozbłyśnie stadion Arena Lublin oraz plac Litewski. Przez kolejne dni kwietnia w ramach Lubelskich Dni Autyzmu możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, którzy na co dzień pracują z dziećmi ze spektrum autyzmu, wsparcia psychologicznego w formie konsultacji stacjonarnych i online czy warsztatów oraz prelekcji studentów psychologii, logopedii i filozofii, przybliżających pojęcie neuroróżnorodności. Na stronie internetowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie prezentowane będą filmy przedstawiające uczniów w spektrum autyzmu w różnych aktywnościach w szkole i w domu. 3 kwietnia od godz. 10.00 Niebieski spacer przejdzie od Bramy Krakowskiej do placu Litewskiego.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments