Możesz pomóc zapełnić szafę dobrymi uczynkami, a jednocześnie dać drugie życie swoim ubraniom – taki cel przyświeca akcji Ikei i Skende. Do 28 marca każdy może przynieść do sklepu ubrania i środki czystości, które zostaną przekazane do Centrum Wolontariatu w Lublinie.

„Szafa dobrych uczynków” znajduje się obok wejścia do Smalandii, czyli sali zabaw Ikea. W środku są wieszaki i pudełka, w których można zostawić dary. Zbierane są ubrania damskie męskie i dziecięce. Ważne, aby były w dobrym stanie i nadawały się do noszenia. Oprócz tego można też zostawić środki czystości oraz produkty higieniczne.

– Wiosna to idealny czas, aby zrobić remanent w swojej szafie i przy tej okazji sprawdzić, czy nie ma w niej rzeczy, których my już nie nosimy, ale są w dobrym stanie i mogą posłużyć innym. To idealny sposób, aby dać im drugie życie, pomóc potrzebującym i promować ideę „zero waste” – mówi Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu Ikea w Lublinie.

Rzeczy ze zbiórki zostaną przekazane do Centrum Wolontariatu w Lublinie, które zajmie się segregacją i rozdysponowaniem przedmiotów do potrzebujących. Trafią one między innymi do samotnych matek, osób w kryzysie bezdomności oraz ubogich. Ikea przekaże także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań.

To jednak nie wszystko. Przed sklepem Rossman znajdującym się w Skende ustawiony został specjalny kosz, do którego klienci mogą wrzucać produkty kosmetyczne, higieniczne oraz środki czystości kupione tu podczas codziennych zakupów. W ramach akcji Skende podwoi te dobre uczynki i na koniec akcji ufunduje produkty o wartości tych, zebranych w sklepie.

– Staramy się być dobrym sąsiadem, dlatego angażujemy się w inicjatywy na rzecz naszej lokalnej społeczności. Wiemy, że razem możemy więcej, więc łączymy siły i wspieramy wzajemnie – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Ideą akcji „Szafa dobrych uczynków” jest bezinteresowna pomoc dla potrzebujących, ale także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments