W sobotę i niedzielę (17 i 18 sierpnia) Muzeum na Majdanku wychodzi z propozycją bezpłatnego zwiedzania terenu dawnego obozu koncentracyjnego. To wszystko odbędzie się w ramach kolejnej edycji Weekendu z historią.

W bezpłatnym zwiedzaniu możecie wziąć udział w dwóch turach: o godzinie 10 oraz 11. Zbiórka uczestników chętnych wziąć udział w spacerze odbędzie się w Centrum Obsługi Zwiedzających PMM.

Podążając Szlakiem Miejsc Utraconych zapoznacie się z historią niemieckiego obozu koncentracyjnego oraz poznacie jego dzieje. Przewodnicy wyjaśnią również, dlaczego zachowała się tylko część obiektów i opowiedzą również o nieistniejących barakach oraz innych pomieszczeniach znajdujących się na terenie byłego obozu.

W niedzielę (18 sierpnia) zaprezentowane zostaną powojenne losy Majdanka związane z powstaniem na III polu więźniarskim obozu NKWD podczas mini wystawy zorganizowanej pod hasłem: „Sowiecki obóz filtracyjny NKWD na Majdanku”. Wziąć w niej udział możecie tylko przez godzinę w baraku numer 1, w którym uwięzieni byli oficerowie Armii Krajowej. Barak na co dzień jest niedostępny dla zwiedzających. Na wystawie zobaczycie dokumenty dotyczące przetrzymywanych tu żołnierzy AK, oficerów, podoficerów i szeregowych. Wystawa będzie połączona z prelekcją i oprowadzaniem po wystawie. Wystawa rozpocznie się o godz. 11. Start na terenie ekspozycji, przy bramie III pola więźniarskiego.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Aby wziąć udział w spacerze musicie zapisać się do piątku (16 sierpnia) poprzez adres e-mail: centrum@majdanek.eu lub telefonicznie: 81 710 28 33. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapraszają osoby powyżej 14 roku życia.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments