Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie tworzy specjalne miejsce dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które mogą być lub są zakażone koronawirusem. Szpital będzie mógł przyjąć 34 pacjentów.

– To nie będzie typowy oddział tylko miejsce, które ma na celu zapewnienie opieki psychiatrycznej w warunkach szpitalnych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, którzy wymagają hospitalizacji i są podejrzani o zarażenie koronawirusem. To będzie dla nich miejsce pobytu – wyjaśnia Piotr Dreher, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.

„Oddział” będzie się znajdował w pawilonie obok głównego budynku szpitala i działać zacznie pod koniec przyszłego tygodnia. Będzie przystosowany, by przyjąć 34 pacjentów. Będzie miał osiem miejsc dla dzieci i młodzieży i minimum cztery łóżka z dostępem do respiratorów.

– Cały czas trwają prace zapobiegawcze, ponieważ przede wszystkim musimy zabezpieczyć personel szpitalny. W przyszłym tygodniu przyjedzie firma i będzie budować dwie śluzy. Prowadzimy też prace dostosowawcze i remontowe – podkreśla Dreher. Szpital tworzy między innymi sanitariaty i natryski.

Dyrektor zapewnia też, że nie brakuje odzieży ochronnej i maseczek. – To się szybko zużywa, ale monitorujemy sytuację na bieżąco. Dbamy o to, żeby wszystko było na oddziałach i na izbie przyjęć – podsumowuje dyr. Dreher.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments