Blisko 65 mln zł kosztował Szpital Tymczasowy, który od grudnia 2020 roku funkcjonował w halach Targów Lublin przy ul. Dworcowej w Lublinie. Ostatnich pacjentów placówka przyjęła pod koniec marca. Obecnie trwa w niej demontaż sprzętu medycznego.

– Koszty i wydatki poniesione na dostosowanie szpitala tymczasowego w Lublinie do wymogów udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym koszt adaptacji szpitala tymczasowego, zakup wyposażenia i ubezpieczenie wyposażenia wyniosły 29 738 267,39 zł – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koszty związane z użytkowaniem szpitala tymczasowego w tym koszty najmu i koszty funkcjonowania wyniosły 34 678 302,60 zł. – Szpital tymczasowy obecnie jest w trakcie rozbiórki. Zaplanowany koszt związany z przywróceniem do pierwotnej funkcji lokalizacji szpitala to kwota 1 034 978,99 zł – dodaje Strzępka.

Przez 15 miesięcy funkcjonowania w szpitalu tymczasowym pomoc otrzymało około 1100 pacjentów. W tym okresie zmarło 66 z nich. – Według raportu najmłodszy pacjent miał 18 lat, a najstarszy 94 – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Przypominamy, że w Targach Lublin funkcjonowały dwa oddziały. Jeden, covidowy-wewnętrzny, a drugi respiratorowy. Do szpitala tymczasowego trafiali jednak tylko ci pacjenci, którzy nie mieli chorób współistniejących, a COVID-19 stanowił podstawę do hospitalizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments