Szukasz telewizora dla dziecka? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

1
224

Obecnie telewizory FULL HD nie służą tylko do oglądania bajek i kreskówek, lecz stanowią centrum multimedialnej rozrywki. Szukasz telewizora dla dziecka i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Odpowiednie gry i programy telewizyjne nie tylko bawią, lecz także pogłębiają wiedzę zdobytą w szkole. Coraz więcej tytułów na konsolę zachęca do zajęć ruchowych i tanecznych. Pamiętaj jednak, by kontrolować czas spędzany przez dziecko przed odbiornikiem. Upewnij się, że gry wspierają prawidłowy rozwój i pobudzają wyobraźnię. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze telewizorów Full HD!

Jaką rozdzielczość telewizora wybrać?

Full HD i 4K odnoszą się do rozdzielczości ekranu. Telewizor 1080p ma dokładnie 1080 pikseli w pionie i 1920 w poziomie. Z kolei na rozdzielczość 4K składa się z 3840 pikseli poziomych i 2160 pikseli pionowych. Telewizor 4K czy FULL HD? Sprawdź, jaki telewizor wybrać?

Wspomniany sprzęt oferuje płynny obraz. Nie zaobserwujesz tutaj efektu migotania, jak w przypadku starszych modeli. Proponowane odbiorniki dostępne są w przystępnej cenie, dzięki czemu nie nadwyrężą Twojego budżetu. Można na nich spokojnie oglądać kreskówki i animowane filmy. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń i chcesz kupić mały telewizor, zwróć uwagę na model Full HD, ponieważ rozdzielczość 4K zazwyczaj zarezerwowana jest dla dużych telewizorów.

Telewizor 4K proponuje wiele zaawansowanych funkcji, w tym HDR. Podczas gdy wiele platform wciąż przesyła video strumieniowo w jakości 1080p, wielu liderów oferuje format HDR. Już teraz możesz znaleźć na Netflix, Disney Plus, czy YouTube treści w 4K, z pewnością wiele serwisów pójdzie w ich ślady. Chcesz kupić telewizor dla dziecka? Zastanawiasz się, jaki model wybrać? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Gdzie postawić telewizor w pokoju dziecka?

Zastanawiasz się, gdzie postawić odbiornik w pokoju dziecięcym? Ustaw go nieco z boku, by nie rzucał się w oczy i nie zdominował wnętrza. Upewnij się, że nie będzie rozpraszał Twojej pociechy podczas nauki i zasypiania. Szukając telewizora, zwróć uwagę na jego wymiary. Maluchom w wieku przedszkolnym spokojnie wystarczy odbiornik o przekątnej 15-20 cali. Wybierając taki model, nie musisz się martwić, że emitowane światło będzie rozchodzić się po całym pomieszczeniu. Jeżeli Twoja pociecha chodzi do szkoły podstawowej, możesz poszukać telewizora o przekątnej 22-27 cali.

W pokoju dziecięcym lepiej umieścić odbiornik na bezpiecznej, płaskiej podstawce niż na dwóch osobnych nóżkach. Najlepiej sprawdzi się tutaj kwadratowa lub prostokątna podstawka. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz się martwić, że dziecko przypadkowo zrzuci telewizor na podłogę. Jeżeli nie masz miejsca na półce lub szafce, możesz zawiesić sprzęt na ścianie. Wystarczy, że kupisz specjalny uchwyt. Zamontuj go do TV, a następnie całość przymocuj do ściany. Zanim jednak wybierzesz takie rozwiązanie, upewnij się, że urządzenie ma specjalne otwory. Nowoczesne odbiorniki w przystępnej cenie znajdziesz na https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory/rodzajmatrycy/fullhd.html

Telewizory Full HD – kluczowe parametry

Szukając telewizora dla dziecka, zwróć uwagę na wymiary matrycy i jakość obrazu. Upewnij się, że dany model jest łatwy w obsłudze i można go szybko zsynchronizować z innymi urządzeniami. Zwróć uwagę, czy do TV został dołączony mały i lekki pilot. Sprawdź też, czy został wykonany z solidnego materiału i ma wygodne przyciski.

Nowoczesne telewizory Full HD i 4 K są wyposażone w inteligentny sensor światła. Dzięki temu jasność ekranu dopasowuje się automatycznie do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Wspomniane rozwiązanie chroni przed męczeniem się oczu, dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Jeśli Twoja pociecha lubi prowadzić wirtualne rozgrywki, weź pod uwagę zakres dynamiki tonalnej, rozdzielczość ekranu i FPS (liczba klatek na sekundę). Rozdzielczość 4K Ultra HD zapewnia głębię kolorów i wyśmienitą jakość obrazu. Barwy są intensywne, z drugiej strony do złudzenia przypominają naturalne odcienie, dlatego oglądanie telewizji nie męczy oczu malucha.

Jaki telewizor kupić?

Istotną rolę odgrywa częstotliwość odświeżania, wyrażana w Hz. Obecnie minimalne wartości wynoszą: 50 Hz dla filmów i seriali, a 100 Hz dla gier na konsolę. Większa liczba herców przekłada się na liczbę klatek na sekundę, a tym samym wpływa na płynność ruchu i redukcję smużenia w dynamicznych scenach. Kolejnym ważnym parametrem jest HDR, który gwarantuje szeroki zakres dynamiki tonalnej. Przekłada się to na wysoki kontrast, dzięki czemu najjaśniejsze i najciemniejsze punkty są bardzo wyraźnie zaznaczone. Dodatkowo kolory wydają się naturalne, co przydaje się podczas oglądania programów przyrodniczych i popularnonaukowych.

Coraz większą popularnością cieszą się telewizory z funkcją SMART. Można je łatwo połączyć z innymi urządzeniami za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Dodatkowo takie odbiorniki zawierają szybkie procesory, system operacyjny i pamięć. Wspomniane rozwiązania docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Taki telewizor służy nie tylko do oglądania bajek, lecz pozwala także surfować po Internecie. Pamiętaj, by skonfigurować kontrolę rodzicielską. W ten sposób ustrzeżesz swoje pociechy przed nieodpowiednimi treściami.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Derko
Derko
1 rok temu

syn mnie wyprosił o zamontowanie tv w jego pokoju, kupiłem mu 50 calowego TCLa, nieźle sie sprawdza, można bez problemu pograć na konsoli i poogląda yt