Już w czwartek, 14 marca, na terenie Targów Lublin rozpoczną się Targi Edukacyjne. Wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące zwiedzających i co roku rozwiewa wątpliwości uczniów szkół podstawowych i liceów co do kierunku, w którym dalej mieliby pójść.

W tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców. Wśród nich znajdą się licea ogólnokształcące, szkoły branżowe oraz uczelnie wyższe nie tylko z województwa lubelskiego, ale również z Warszawy, Wrocławia, Łodzi czy Krakowa.

Podczas Targów zostanie też zaprezentowany projekt współpracy z naukowcami ze stacji badawczych Arctic i instytutów badawczych w całej Europie. Nastąpi również połączenie online z Polską Stacją Polarną na Spitsbergenie. Dla chętnych będzie możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po Arktyce z wykorzystaniem gogli VR.

Podczas spotkania odbędzie się też Lubelska Strefa Zawodów. Szkoły z Lublina i regionu połączą swoje siły, aby zaprezentować praktyczną stronę kilkunastu profesji. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m. in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

Podczas targów dowiemy się jak wyglądają badania dla osób ubiegających się o przyjecie do szkół branżowych oraz o występujących czynnikach szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

Wokaliści, muzycy, tancerze, akrobaci, iluzjoniści, sportowcy, jak co roku, zaprezentują swoje umiejętności na scenie targowej. A wszystko to w atmosferze happeningu i z udziałem przyjaznej publiczności.

Targi Edukacyjne rozpoczynają się w czwartek, 14 marca o godz. 9 i potrwają do piątku 15 marca do godz. 15. Wstęp jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments