Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie organizuje w wakacje bezpłatne półkolonie dla młodzieży w wieku 12-17 lat dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze.

Teatr zaprasza młodzież do udziału w projekcie Labirynt czułości, czyli cyklu dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Projekt będzie realizowany od 28 czerwca do 11 lipca. Udział jest bezpłatny.

Rekrutację online do projektu prowadzona będzie od poniedziałku (7 czerwca) do piątku (11 czerwca). Hasłem przewodnim programu będzie słowo – Labirynt – w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Projekt poprowadzą Małgorzata Adamczyk, Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Łukasz Staniewski i Katarzyna Staniewska.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments