Warto we wrześniu odwiedzić Teatr Andersena. Najmłodsi widzowie będą mogli poznać między innymi historię Słowika i Babki Natury, a także Dziewczynki z emocjami. Sprawdźcie, na co jeszcze będzie można się wybrać.

Tytułowy Słowik ze spektaklu „Słowik i Babka Natura” stanowi luźną parafrazę baśni Andersena. Twórcy sięgają po klasyczną opowieść, by na jej bazie zbudować zupełnie nową, utrzymaną jednak w tym samym duchu historię. Babcia Dora całe życie mieszkała na wsi. To tutaj czuła się naprawdę dobrze, prowadząc z Dziadkiem tętniące życiem gospodarstwo rolne. Dora nie jest jednak zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo legend i baśni, podczas gdy Dziadek jest zapalonym pszczelarzem. Oboje żyją z przyrodą w pełnej harmonii. Jednak pewnego dnia Dziadek odchodzi, a gospodarstwo trzeba sprzedać. Babcia, wraz z ukochaną świnią i gęsią, jest zmuszona zamieszkać u swojego syna i jego rodziny. Będzie jej bardzo trudno odnaleźć się w betonowym, zasypanym śmieciami mieście, u boku rodziny, której zupełnie nie rozumie.

Dziewczynka z emocjami to wydarzenie artystyczno–edukacyjne, gdzie sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach. Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy. Inspiracja baśnią Dziewczynka z zapałkami Hansa Christiana Andersena. Spotyka więc m. in. złodzieja, policjanta, dziadka i babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum tej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Natomiast „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy” jest autorską wariacją, aktorów teatru, na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, nawiązując przy tym do klasycznych Baśni braci Grimm: Wilk i lis, Czerwony Kapturek oraz Wilk i siedem koźlątek.

Bilety na spektakle można nabyć w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 16. Wejściówki można zarezerwować również telefonicznie pod numerem: 502 663 873, jak i 691 910 201.

Repertuar

Piątek (10 września), godz. 11:00 – Słowik i Babka Natura

Sobota (11 września), niedziela (12 września), poniedziałek (13 września), wtorek (14 września), środa (15 września) i czwartek (16 września), piątek (17 września), godz. 9:30 – Dziewczynka z emocjami

Sobota (18 września), godz. 10:00 – Dziewczynka z emocjami

Niedziela (19 września), poniedziałek (20 września), wtorek (21 września), godz. 12:00 – Dziewczynka z emocjami

Środa (22 września), godz. 10:00 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Czwartek (23 września), godz. 9:30 i 11:30 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Piątek (24 września), godz. 9:30 i 11:30 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Sobota (25 września), godz. 16:00 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Niedziela (26 września), godz. 12:00 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Poniedziałek (27 września), godz. 12:00 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Wtorek (28 września), środa (29 września), czwartek (30 września), godz. 9:30 i 11:30 – Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments