Będą zarówno propozycje dla dzieci, jak i dorosłych. Dobrze znane lubelskiej publiczności spektakle, jak i nowości. Repertuar Teatru Muzycznego w kwietniu jest różnorodny i zadowoli wszystkich pasjonatów teatru. Sprawdźcie na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Zemsta Nietoperza

„Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Spektakl w Lublinie zobaczymy w tłumaczeniu Juliana Tuwima, w reżyserii Artura Barcisia.

Spektakl zobaczymy w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 18 i w niedzielę (3 kwietnia) o godzinie 17. Bilety można nabyć w cenie od 80 do 100 zł w kasie teatru bądź na stronie internetowej.

Kot w Butach

Kot w Butach to propozycja dla najmłodszych. Spektakl zobaczymy w środę (6 kwietnia) i w czwartek (7 kwietnia) o godzinie 10.

Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka. Bilety można nabyć w kasie teatru w cenie od 40 do 50 zł.

Skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki.

Spektakl zobaczymy w sobotę (9 kwietnia) o godzinie 18:00 i w niedzielę (10 kwietnia) o godzinie 17:00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenie od 80 do 100 zł.

Hallo Szpicbródka

Akcja Hello Szpicbródka toczy się w dwudziestoleciu międzywojennym w Warszawie. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na scenie i za kulisami, szkoda gadać. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na wypłaty dla artystów. Gdy w Teatrze pojawia się komornik i chce zająć majątek Teatru, niespodziewanie pojawia się także elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc w ratowaniu sceny bo kocha teatr.

Spektakl zobaczymy w piątek (22 kwietnia) o godzinie 18:00 i w sobotę (23 kwietnia) o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenie od 80 do 100 zł.

O Krasnoludkach i sierotce Marysi

„O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, uwspółcześnił bajkę. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o krasnoludkach i o sierotce Marysi.

Spektakl zobaczymy w środę (27 kwietnia) i w czwartek (28 kwietnia) o godzinie 10:00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenie od 40 do 50 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments