Teatr Osterwy: „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”

0
495

Reżyseria: Remigiusz Brzyk
Prapremiera: 14 marca 2015
Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Narutowicza 17
Data: 12 maja 2018, godz. 19.00
Bilety:

  • I – 45 zł (ulgowy: 40 zł, edukacyjny: 30 zł)
  • II – 30 zł (ulgowy: 25 zł, edukacyjny: 20 zł)
  • III – 20 zł (ulgowy: 15 zł, edukacyjny: 10 zł)

Czas trwania: 170 minut z jedną przerwą

Opis spektaklu:

Dla współczesnej młodzieży Ukraina jest miejscem, gdzie mogą wyjechać i odreagować. To właśnie u naszych wschodnich sąsiadów mogą poczuć się jak ktoś lepszy, „turysta z zachodu”. Remigiusz Brzyk z satyryczne sposób pokazuje zachowania młodego pokolenia Polaków. W stanie ciągłego wpływu alkoholu i narkotyków, bez chwili refleksji, przemierzają Ukrainę, oglądając „polskie miejsca”. Groteskowe sceny pierwotnie bawią widza, jednak, już po zakończanym seansie, powinny skłaniać do myślenia, zastanowienia się na miejscem Polaków i Ukraińców oraz nad tym, jak wiele mamy ze sobą wspólnego.

Obsada:

Halszka Lehman, Marta Ledwoń, Marta Sroka, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Paweł Kos, Janusz Łagodziński, Krzysztof Olchawa, Wojciech Rusin, Daniel Salman.

Spektakl grany jest w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz akcji towarzyszącej „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments