Scena teatralna, świeże powietrze i prawdziwi aktorzy. Już w pierwszy weekend lipca rusza cykl teatralnych pikników dzielnicowych. Spektakle dla całych rodzin przedstawią opowieści o współczesnym świecie.

Artyści odwiedzą trzy dzielnice. Pierwszy z nich pt. „Latamy” oparty jest na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców.

Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł. Razem z aktorami cofniemy się do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Przyjrzymy się mieszkańcom – kowalom, piekarzom, cyrulikom, jak również i królom, szlachcie oraz duchowieństwu.

Wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To głos ojców samotnie wychowujących swoje dzieci i tych, którzy zostali ich pozbawieni. Sztuka stanowi subiektywne spojrzenie na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa.

Z okazji tegorocznych obchodów 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej organizatorzy zapraszają mieszkańców dzielnic również do zabawy z obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska”. Podczas Matejko Photo Challenge każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu.

Pikniki pojawią się w następujących dzielnicach:
– 6 lipca: Kalinowszczyzna (wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei)
– 13 lipca: LSM (wąwóz przy SP 22)
– 20 lipca: Czechów (teren zielony przy SP 43)

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM (identyczny dla każdej z dzielnic):

– godz. 12-15: piknik rodzinny: zabawy, gry i animacje dla dzieci i całych rodzin
– godz. 15: Teatr Sztuczka „Latamy” (spektakl dla dzieci 3-5 lat)
– godz. 16: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge
– godz. 18: Komediowy Teatr Historyczny Poławiaczy Pereł „Unia po Lubelsku!”
– godz. 19: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge
– godz. 20: Scena InVitro „Tata ma kota (Poczytaj mi tato)” (spektakl dla widzów dorosłych)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments