TKM, Typiak i Mayk w nowym utworze. W teledysku zagrał Lublin (wideo)

0
696

TKM, Typiak i Mayk połączyli siły i stworzyli nowy, wakacyjny utwór. „PrzeWszystko” swoją premierę miał 11 czerwca. Do piosenki powstał również klip, w którym zagrały dobrze znane mieszkańcom lubelskie miejsca.

Utwór powstał eksperymentalnie. – Chcieliśmy sprawdzić, czy da się w Polsce zrobić taki numer jak Despacito, który od razu poruszy słuchaczką i będzie wyprodukowany na najwyższym poziomie. Jako radiowiec z 17-letnim stażem codziennie słucham różnych piosenek i byłem mega zdziwiony, że do tej pory nie wybił się żaden numer w stylu latino robiony przez Polaków – wyjaśnia Paweł Typiak, tekściarz.

Artystom zależało na tym, aby zrobić coś według światowych standardów. – Dlatego napisałem tekst do “PrzeWszystko”, wysłałem do mojego przyjaciela Mayka, który jest songwriterem i ma na koncie wiele kooperacji m.in. z BRO, Remem, Pitem. Michał natychmiast odesłał mi demo w stylu latino, które totalnie zawładnęło moją głową – wspomina.

Utwór został nagrany w lubelskim studio. – Spotkaliśmy się z Adim Foxxem (tworzył utwory dla m.in. Sound’n’Grace, Artura Sikorskiego czy Moniki Miller) w lubelskim studio The Foxxes Music i zaczęliśmy komponować muzykę. Język polski nie jest niestety zbyt melodyjny, dlatego postanowiliśmy dodać makaronizmy, które zabrały nas od razu w ciepłe rejony świata. Podczas miksu byliśmy w kontakcie z Lucą Pretolesim, który miksował i produkował utwory takim gwiazdom jak: David Guetta, Diplo, Lil Jon, Nicki Minaj czy Snoop Dogg lub J Balvin. Mieliśmy dostęp do najnowszych tutoriali, dzięki którym np. “Mi Gente” brzmi tak wspaniale – dodaje Paweł Typiak.

Klip kręcony był w kilku miejscach w Lublinie, między innymi w Ogrodzie Botanicznym UMCS i przy ul. Pagi. – Okazuje się, że w naszym mieście można znaleźć miejsca gorące jak Kuba (śmiech). Potrzebowaliśmy jeszcze kogoś rozpoznawalnego, dlatego napisaliśmy do TKMa, którego numery mają ponad 160 mln wyświetleń z prośbą o zwrotkę. Gdy tylko usłyszał “PrzeWszystko” od razu nazwał go najgorętszym numerem lata i natychmiast się dograł – śmieje się. – Zapraszamy do oglądania i mamy nadzieję, że każda kobieta o gorącej duszy doda “PrzeWszystko” do swojej letniej playlisty – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments