Tańce regionalne oraz te narodowe wzbogacone o tradycyjne, ludowe przyśpiewki usłyszymy w sobotę (23 listopada) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego podczas koncertu jubileuszowego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Już od 15 lat Zespół Pieśni i Tańca PL regularnie uświetnia najważniejsze uroczystości Politechniki Lubelskiej. Działalność zespołu to jednak nie tylko liczne koncerty, ale również warsztaty taneczne i spotkania z kulturą ludową. To pokazy zarówno na scenach w Lublinie i regionie, jak również na zagranicznych festiwalach. Do swoich sukcesów może zaliczyć przede wszystkich sukcesy na Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich par tanecznych.

Zespół został założony w 2004 roku z inicjatywy władz uczelni. W latach 1991-2002 przy uczelni działał Zespół Tańca Ludowego “Krajka” pod kierownictwem Aldony Flis – Ejfler. W 2004 roku zespół został reaktywowany i działa pod nazwą Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej.

W ciągu 15 lat przez zespół przewinęło się kilkuset tancerzy oraz muzyków. Podczas koncertu, obecni oraz dawni członkowie zaprezentują repertuar gromadzony przez wszystkie lata działalności artystycznej formacji. Zobaczymy między innymi tańce narodowe oraz usłyszmy przyśpiewki z wielu regionów Polski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments