Po raz kolejny Dominikanie zapraszają na Zaduszki Jazzowe. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana jest na sobotę (23 listopada). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.

Będziemy wspominać zmarłych muzyków, artystów oraz licznych działaczy kultury. W koncercie usłyszymy Piotr Baron Quintet. W Lublinie formacja wystąpi w składzie: Piotr Baron (saksofony, klarnet), Michał Tokaj (fortepian), Robert Majewski (trąbka, flugelhorn), Maciej Adamczak (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

Piotr Baron już od dwudziestu lat jest topowym muzykiem jazzowym w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego. Jest również wysoko notowanym alcistą i barytonistą. Został trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008.

W swoim artystycznym dorobku ma również nominacje w kategorii jazzowa płyta roku za album „Bogurodzica” wydany w 2000 roku i „Sanctus, Sanctus, Sanctus”, wydany w 2008. Na trzydziestolecie pracy artystycznej Piotr Baron został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Honorową Odznaką Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Od września 2018 powołany został na dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments