Tomaszowianka Monika Skinder zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. W mieście jest wiele obiektów, które sprzyjają rozwijaniu sportowych talentów.

W rodzinnym mieście mistrzyni stworzono miejsca, które sprzyjają rozwijaniu pasji i umiejętności związanych m. in. z uprawianiem sportów zimowych. W Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia” działa cały kompleks oświetlonych tras przystosowanych do narciarstwa biegowego w Siwej Dolinie.

Podczas zawodów w fińskim Lahti w niedzielę, 20 stycznia zrodziła się nowa polska gwiazda sportów zimowych. Spośród 81 zawodniczek, które przystąpiły do rywalizacji, to Monika Skinder stanęła na podium. Zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. Tym samym polka powtórzyła wynik Justyny Kowalczyk z 2003 roku z Sollfetei. Do tej pory Kowalczyk była jedyną biegaczką, która zdobyła medal MŚ w tej kategorii wiekowej.

Monika jest jedną z podopiecznych Justyny Kowalczyk, która jest członkinią sztabu szkoleniowego polskich jurorek. – Dziewczynko, jesteś WIELKA! – skomentowała najlepsza polska biegaczka w historii. W kolejnym wpisie dodała: „Ładnie i dojrzale walczyła nasza Dziewczynka”.

Wraz z Moniką do ćwierćfinałów zakwalifikowały się jeszcze trzy polskie zawodniczki Izabela Marcisz, Weronika Kaleta i Eliza Rucka. W półfinale to Skinder jako pierwsza dobiegła do mety. W finale od początku prowadziła Skistad. Za nią toczyła się zacięta walka o drugie miejsce pomiędzy Moniką, a Anitą Korvą. To Polka jednak okazała się szybsza.

Na co dzień 17-latka trenuje w MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. W wieku 15 lat zdobyła już tytuł mistrzyni Polski w biegach narciarskich w Wiśle w sprincie stylem dowolnym.