Postępują prace związane z budową nowej sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Stanisława Staszica na Al. Racławickich w Lublinie. Widoczne są już ściany budynku na poziomie parteru.

– Marzec przyniósł widoczne efekty prac prowadzonych na budowie sali gimnastycznej, w postaci „rosnących” już murów budynku. Większość robót budowlanych prowadzonych na poziomie piwnic zostało zakończonych. Obecnie koncentrujemy się na parterze, gdzie powstały już wszystkie ściany i wykonawca uzbroił ścianę przedniej płyty pod widownię – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

W ubiegłym miesiącu wykonawca zakończył roboty w piwnicach nowo powstającej sali. Gotowe są wszystkie ściany działowe oraz wylano strop. Wykonano również pełną izolację przeciwwodną i termiczną ścian zewnętrznych. Obecnie prace prowadzone są na wysokości parteru.

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Na budowę sali miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin/Materiały prasowe

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments