Od poniedziałku (19 kwietnia) dla ruchu zostanie otwarta zostanie ul. Lipowa na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do Okopowej. Będą mogły nią jeździć nie tylko autobusy, ale również pozostali kierowcy. Równocześnie drogowcy zamkną ul. Okopową, na odcinku od skrzyżowania z Lipową do ul. Chopina. Taka zmiana organizacji ruchu potrwa około miesiąca. Z tego powody inaczej pojedzie komunikacja miejska.

W związku z otwarciem dla ruchu ulicy Lipowej od poniedziałku (19 kwietnia) linie nr 11, 15, 20, 30, 32, 40, 44, 151, 155 i 158 wracają na swoje podstawowe trasy. Jednocześnie zostanie zamknięta ulica Okopowa na odcinku od ulicy Lipowej do ulicy Chopina, dlatego utrzymany zostaje objazd dla linii nr 3, 4, 7, 13, 55 i 74.

Dodatkową zmianą będzie to, że do odwołania autobusy linii nr 8 zostaną skierowane na objazd w kierunku przystanków Zemborzyce Górne / Krężnica Jara: Okopowa – Chopina – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza. W kierunku przystanku Okopowa ruch pozostaje bez zmian.

Zakończenie przebudowy Al. Racławickich planowane jest w czerwcu tego roku. Całość zadania pochłonie ponad 100 mln zł, z czego 85% dofinansowania stanowią środki europejskie.

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments