W Lublinie pojawią się kolejne banery i tabliczki informacyjne przypominające mieszkankom i mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. To kontynuacja działań edukacyjnych prowadzonych w naszym mieście w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”.

– Jako mieszkanki i mieszkańcy Lublina mamy realny wpływ na to, jak wygląda miasto, a niewłaściwe nawyki i przyzwyczajenia negatywnie wpływają na nasze najbliższe otoczenie. Dlatego kolejny już rok kontynuujemy akcję edukacyjną „Sprzątaj po swoim psie”. Jej celem jest zachęcenie wszystkich właścicieli czworonogów do dbania o czystość wspólnej przestrzeni – mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W ramach tegorocznej edycji akcji na terenie lubelskich dzielnic pojawi się 75 banerów przypominających o obowiązku sprzątania po swoim psie. Banery w najbliższych tygodniach otrzymają dzielnice, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w inicjatywie. Są to: Sławinek, Ponikwoda, Konstantynów, Stare Miasto, Czechów Północny, Czechów Południowy, Węglin Północny, Węglin Południowy, Szerokie, Kośminek, Głusk, Wrotków oraz Dziesiąta. Miasto planuje także rozdysponować 150 tabliczek informacyjnych z podobnym komunikatem. Po tabliczki mogą zgłaszać się mieszkanki i mieszkańcy Lublina, którzy widzą potrzebę umieszczenia podobnej informacji we wspólnej przestrzeni w swoim najbliższym otoczeniu. Zapotrzebowanie na tabliczki należy przesłać na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. O przyznaniu materiałów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu Budżetu Obywatelskiego „Szanuję zwierzęta – ratuję zwierzęta! Edukacja, kastracje, czyste i bezpieczne miasto”. Tegoroczne działania objęły także akcję billboardową, którą przeprowadzono w przestrzeni Lublina na przełomie stycznia i lutego.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments