W najbliższych dniach w związku z obchodami świąt majowych i wielkanocnych obchodzonych według kalendarza juliańskiego, a także na czas przemarszu korowodu studenckiego nastąpią zmiany w organizacji ruchu dla wybranych części miasta. Poniżej szczegółowe informacje.

I/ Korowód Studencki 2024

Korowód Studencki, inaugurujący Lubelskie Dni Kultury Studenckiej „Lublinalia”, przejdzie ulicami miasta w czwartek, 2 maja. Uczestnicy około godz. 15.00 wyruszą z pl. Łokietka po czym przejdą ul. Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, ul. Głęboką, ul. Narutowicza, by około godz. 17.00 dotrzeć na pl. Wolności. Na wysokości ul. Krakowskie Przedmieście do korowodu dołączy samochód ciężarowy z naczepą ze sprzętem grającym. 

II/ Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

W związku z obchodami Święta Flagi służby mundurowe 2 maja (czwartek) wyłączą z ruchu ul. Spokojną i ul. Grottgera na moment podniesienia flagi na budynkach Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Z kolei godzinach wieczornych tego dnia (2 maja), w ramach przygotowań i na czas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, wygrodzone zostaną: plac Czechowicza (zapewnienie miejsc dla pojazdów transmisyjnych telewizji), a także ul. Kapucyńska, jako zabezpieczenie postoju dla autobusów wojskowych.

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja uczestnicy przemarszu wyruszą w piątek (3 maja) około godz. 11.10 z Placu Katedralnego i przejdą ul. Królewską, Pl. Łokietka, deptakiem w ciągu ul. Krakowskie Przedmieście, by około godz. 11.30 dotrzeć na Plac Litewski. Bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewnią służby policyjne w uzgodnieniu z Żandarmerią Wojskową.

III/ ul. Bernardyńska

W związku z organizacją imprezy Lublinalia 2024 od godz. 15.00 w czwartek (2 maja) do godz. 01.00 w sobotę (4 maja) na ul. Bernardyńskiej zostanie wyłączony z ruchu jeden pas po stronie Browaru z dopuszczeniem jedynie komunikacji miejskiej. Kierowcy zostaną skierowani na objazdy ul. Dolna Panny Marii, ul. Miedzianą oraz ul. Rusałka. W tym czasie ze względów bezpieczeństwa nie zaparkujemy również w strefie SPP na odcinku od ul. Miedzianej do wejścia na teren Browaru.

IV/ ul. Zielona

Z kolei w niedzielę (5 maja) w związku ze zgłoszonym zgromadzeniem upamiętniającym obchody Świąt Wielkanocnych według kalendarza juliańskiego z udziałem około 500 osób, od godz. 8.00 do godz. 12.00 wystąpią utrudnienia w ruchu przy ul. Zielonej (chodnik oraz jezdnia).

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments