Trwa nabór do Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

0
229

Od połowy października lubelscy Terytorialsi przeszli na przeciwkryzysowy tryb działania, ale nadal prowadzą rekrutację kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Do końca roku 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi jeszcze dwa szkolenia podstawowe dla ochotników.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej obecnie liczy ponad 3200 żołnierzy. Do końca roku brygada planuje jeszcze dwa nabory na szkolenie podstawowe w terminach: 21 listopada i 12 grudnia.

Służba w WOT jest dla osób, które lubią działać prospołecznie i chcą pomagać innym. Żołnierze OT angażują się w akcje pomocowe na wielu obszarach – wspierają poszkodowanych przez kataklizmy i klęski żywiołowe, realizują wiele zadań w ramach operacji „Trwała odporność”.

Osoby zainteresowane służbą w WOT pierwsze kroki powinny kierować do najbliższej, względem miejsca zamieszkania, Wojskowej Komendy Uzupełnień. Inną możliwością jest złożenie wniosku o powołanie do służby poprzez platformę ePUAP. Dodatkową opcją jest również skorzystanie z pomocy rekruterów 2 LBOT, którzy pomogą dopełnić wszelkich formalności. Kontakt do rekruterów znajduje się na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/2bot/.

Fot. Wojsko Obrony Terytorialnej/Facebook

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments