Centrum Promocji UMCS zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach online ze studentami zagranicznymi z tej uczelni. Inicjatywa stanowi okazję do polepszenia umiejętności językowych oraz poznania innych kultur bez wychodzenia z domu.

Zajęcia z osobami, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim, to możliwość przetestowania i udoskonalenia swoich kompetencji językowych. W trudnym czasie pandemii jest to także okazja do poznania nowych miejsc lub osób. To również szansa na wprowadzenie nowości do codziennych lekcji zdalnych.

Prowadzącymi zajęcia są zagraniczni studenci UMCS pochodzący niemal z całego świata: Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Europy. Dla uczniów przygotowali prezentacje o swoich krajach, ich historii, kulturze i innych ciekawych kwestiach. Dodatkowo studenci proponują również uczniom lekcje języka angielskiego na dowolny temat wybrany wraz z nauczycielem.

Oferta, w pierwszej kolejności, skierowana jest do uczniów Szkół Partnerskich UMCS. Uczelnia od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy z UMCS dotychczas podpisało ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną zajęcia odbywać się będą w przestrzeni wirtualnej. Uczniowie zainteresowani udziałem w darmowych lekcjach języka angielskiego proszeni są o zgłaszanie się do Kingi Parchety z Biura Promocji UMCS pod numerem telefonu: 81 537 57 64 lub mailowo kinga.parcheta@poczta.umcs.lublin.pl.

W przypadku dużego zainteresowania liczba zajęć będzie zwiększona, aby każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Terminarz lekcji z języka angielskiego oraz godziny zajęć ustalane będą indywidualnie z lektorem.

Fot. UMCS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments