Trwają zapisy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę, na której szlak pątnicy wyruszą w środę (3 sierpnia). Dojdą tam 14 sierpnia. Tradycyjnie pielgrzymi spotkają się najpierw na uroczystej mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 6:00.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 85 zł od osoby. Zapisać się na nią można w każdej parafii na terenie Lublina. – Pielgrzymka nie ma w tym roku żadnych ograniczeń miejsc. Jest ona otwarta. Przed pandemią podróżowało nas ponad 2 tys. Wszystkich tych, którzy mają ochotę pójść, tęsknią za pielgrzymką i taką formą rekolekcji gorąco zapraszam – zachęca ks. Mirosław Ładniak, organizator pielgrzymki.

Aby zapisać się na pielgrzymkę wystarczy skontaktować się ze swoją parafią telefonicznie w godzinach dyżurów księży w kancelariach lub bezpośrednio w zakrystii po każdej mszy świętej.

Najważniejszym elementem i jednocześnie założeniem tegorocznej pielgrzymki jest to, aby rozwinęła się ona w tryb noclegów namiotowych. I choć nigdy wcześniej nie była to pielgrzymka namiotowa, organizatorzy mają na uwadze to, że przez pandemię COVID-19, chętnych na przyjęcie pielgrzymów może być mniej.

Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod szyldem „Drogowskazy wiary”. Pielgrzymi iść będą 12 dni, w ciągu których pokonają blisko 320 kilometrów.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments