Oprócz mutacji brytyjskiej, w Polsce pojawiła się mutacja południowoafrykańska. To przyspieszy procesy pandemiczne. Spodziewać się należy dużych wzrostów zakażeń – ostrzega Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Minister zdrowia oznajmił, że w Polsce już mamy do czynienia z 3 falą pandemii. – Dziś nie pytamy, czy ona jest, ale jakie osiągnie rozmiary – podkreślał na konferencji Adam Niedzielski.

Świadczy o tym dynamiczny przyrost zakażeń obserwowany od 2 tygodni. – Porównując to co było w ubiegłym tygodniu i poprzednim, widzimy bardzo dynamiczny przyrost zakażeń, o ponad 23 proc. z tygodnia na tydzień. To jest trwała tendencja – wyjaśnia minister. I zaapelował o odpowiedzialne zachowanie. – Tylko wtedy akcja szczepień będzie mogła przebiegać w sposób stabilny – dodaje.

Zapowiedział też, że rząd będzie chciał wycofać możliwość zastępowania maseczek innymi osłonami, typu przyłbice czy chusty. – Przyłbice nie, chusty nie. Maski tak, ale co do ich rodzaju to będzie raczej rekomendacja, a nie przepisy które jednoznacznie będą to definiować – podkreśla minister.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments