Uczniowie lubelskiego liceum stworzyli projekt „Śladami Jana Pocka”

0
351
Fot. VI LO w Lublinie

Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie startują w prestiżowym konkursie Złote Wilki z projektem  projekt „Śladami Jana Pocka” w ramach „Zwolnionych z teorii”. Swoimi pomysłami chcą oni przybliżyć postać poety Jana Pocka.

W projekt zaangażowani są uczniowie II klasy liceum: Katarzyna Atras, Natalia Włodarczyk i Maciej Morawski. – Chcieliśmy wziąć udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”. Każdy zespół, który tworzy coś swojego musi wybrać temat pracy. My wybraliśmy postać Jana Pocka, który jest związany z gminą Markuszów. Niewiele osób poza tą gminą, wie kim on był i że był poetą. Chcieliśmy, aby ludzie poznali jego twórczość – mówi Maciej Morawski, jeden z twórców projektu.

Działania uczniów można śledzić w mediach społecznościowych, zarówno na Facebooku, jak i TikToku. – Mieliśmy warsztaty w gminie Markuszów, wywiady z dyrektorem Gminnego Domu Kultury w Markuszowie. Teraz organizujemy konkurs recytatorski poezji Jana Pocka – wymienia. – Co tydzień publikujemy tam informacje o Janie Pocku. Teraz większość młodych ludzi jest aktywna na TikToku. Publikujemy tam wiersze, bo chcemy, aby jak najwięcej osób zapoznało się z poezją – dodaje.

Konkurs jest skierowany do szkół podstawowych i ponadpostawowych. Każdy chętny swoją recytację może nagrać i wysłać na maila. Na zgłoszenia uczniowie czekają do 23 maja. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments