W najbliższym czasie ulica Szambelańska znajdująca się na Starym Mieście w Lublinie zmieni całkiem swoje oblicze. A to za sprawą specjalnej roślinności, która będzie nad nią tworzyła latem zielony, a jesienią czerwony sufit.

– Rezerwa została przegłosowana przez Radę Dzielnicy, więc środki na działania na ulicy Szambelańskiej są zabezpieczone – cieszy się Marek Poznański, manager Śródmieścia. – Kolejny etap to konsultacje i tworzenie wizualizacji oraz projektów adaptacji tej ulicy, a także Zielonej, Przechodniej i Gilasa – dodaje.

Pierwsze prace na ulicy Szambelańskiej będą prowadzone jeszcze w tym roku. – Zostaną wykonane gniazda na rośliny, jak również wszystkie elementy, po których będą się one piąć. Wykonamy też oświetlenie – wyjaśnia Poznański.

Ulica Szambelańska swoim wyglądem będzie przypominać hiszpańskie Jerez de la Frontera. W lecie bluszcze będą kwitły na zielono, jesienią będą czerwone. – Przy takiej realizacji trzeba dać roślinom czas. Wystarczy popatrzeć, jakie przyrosty mają te bluszcze, więc myślę, że za dwa lata ten efekt będzie już naprawdę widoczny, a za trzy lata będzie już porośnięta cała ulica – uważa Poznański.

Na cel tej inwestycji Rada Dzielnicy Stare Miasto przeznaczyła 120 tysięcy zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments