Michał i Marek Andrzejewski zagrają urodzinowy koncert w Chatka Cafe znajdującej się w lubelskiej Chatce Żaka. Koncert odbędzie się w środę (29 grudnia) o godzinie 20.

Marek Andrzejewski to współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z nurtem piosenki autorskiej, poetyckiej, z Krainą Łagodności a także z Liryką Politechniczną, której jest czołowym przedstawicielem dzięki festiwalowi YAPA. Jego muzyka łączy elementy jazzu, folku, bossa novy i ballady.

Artysta najczęściej występuje z synem Michałem, bardzo zdolnym pianistą i producentem muzycznym. Dzięki Michałowi utwory Marka zyskują nowoczesne brzmienie i młodzieńczy wigor, a najstarsze utwory zyskują drugie życie.

Artysta ma w swoim dorobku około 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018). 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta „Wariactwo” zaaranżowana i nagrana wspólnie z Michałem Andrzejewskim.

Bilety możecie nabyć w cenie 40 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments