W sobotę (14 marca) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się finał kolejnej edycji akcji charytatywnej pod nazwą: Uwolnij Ciucha! Początek wydarzenia o godzinie 14.

Akcja Uwolnij Ciucha to cykliczna impreza, podczas której możecie pozbyć się nadmiaru ubrań ze swojej szafy, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny. Za każdym razem pomagacie innej osobie z Lubelszczyzny. Tym razem uzbierana kwota będzie przekazana na leczenie Helenki.

Helenka to dziewczynka, u której stwierdzono wrodzony zanik mięśni. Jest rehabilitowana 4-5 razy w tygodniu. Część terapii odbywa się poza Lublinem, do tego bierze udział w licznych turnusach. Częste konsultacje medyczne ze specjalistami również wiążą się z wieloma wyjazdami. Konieczny jest też zakup specjalistycznych sprzętów medycznych. Są to m.in. ortezy, specjalistyczny wózek i fotelik, gorset, pionizatory, platforma wibracyjna. Sprzęty te trzeba je często wymieniać. Refundacja z NFZ pokrywa tylko ułamek tych wydatków. Dlatego tak ważne jest, by Uwolnić Ciucha.

W sobotę (14 marca) odbędzie się finał akcji, ale ubrania i dodatki możecie przynosić  od wtorku (10 marca) do czwartku (12 marca) w godzinach 8 – 20. Zbiórka prowadzona będzie w CSK.

Przychodząc na akcję możesz przymierzyć i nabyć wybraną przez siebie część garderoby. Płacisz za nią, wrzucając kwotę do puszki. W ramach imprezy będzie również możliwość skorzystania z porad stylistek i wizażystek.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments