Od czwartku (11 marca) lubelskie uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie.

Ze względu na epidemię koronawriusa, aby rozpocząć leczenie w sanatorium należy spełniać kilka wymogów. Podstawowym warunkiem jest negatywny wynik testu diagnostycznego na koronawirusa albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 dwoma dawkami.

Przed wyjazdem na leczenie, pacjent musi również skontaktować się z sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu.

Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia

Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w drive-thru. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu.

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, bo personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony, a obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS. Wszyscy pacjenci  przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni co również zmniejsza ryzyko zakażenia.

​Tylko w marcu  z leczenia  uzdrowiskowego skorzysta 1900 pacjentów z naszego regionu. Są to zarówno dorośli, jak i dzieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments