W szpitalu przy Staszica w Lublinie zmarł 70-letni pacjent zakażony koronawirusem. – Mężczyzna został przyjęty do szpitala z infekcją COVID-19 i zmarł w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Ministerstwo poinformowało też o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem w naszym województwie dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – dodaje rzeczniczka wojewody.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 85 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 3 osoby zmarłe). W sumie w całym kraju liczba osób zakażonych wyniosła 1481 osób, w tym 17 to osoby zmarłe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments