#Podzielsięzapasem to akcja zorganizowana przez Strefę Kobiet w Janowie Lubelskim. Salon kosmetyczny chcąc wesprzec miejscowy szpital w chwilach panującej epidemii zbiera chętnych, którzy uszyją maseczki oraz podzielą się tym co w innych salonach im jeszcze zostało – środkami do dezynfekcji oraz odzieżą ochronną.

Akcja zrodziła się z potrzeby chwili. – Pani dyrektor szpitala w Janowie zwróciła się do naszego gabinetu z pytaniem, czy nie mamy zapasów maseczek, rękawiczek i innych ochronnych części garderoby. Wtedy szefowa gabinetu, Monika Ciukaj, wpadła na taki pomysł. – wspomina Iwona Mańka, manager Strefy Kobiet. Organizatorki zaapelowały również do konkurencyjnych salonów kosmetycznych. – Każdy z nas ma jakiś zapas i każdy może się czymś podzielić – zaznacza.

Akcja ogłoszona została na fanpage’u na Facebooku. Od razu spotkała się z dużym zaangażowaniem wśród mieszkańców Janowa Lubelskiego. W akcję można się włączyć poprzez kupienie bądź samodzielne uszycie maseczek, rękawiczek ochronnych i środków do dezynfekcji. – Nasz salon ma z tyłu parking, więc wygospodarowałyśmy tam miejsce, by móc te rzeczy zostawiać. My potem to spakujemy i samochodem zawieziemy do szpitala – podkreśla manager.

W akcję włączyły się nie tylko sąsiadujące gabinety kosmetyczne, ale również salony fryzjerskie i gabinety stomatologiczne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments