W Tomaszowie Lubelskim powstaje nowoczesna pływalnia (wideo, zdjęcia)

0
990

Do przyszłego roku ma zostać zakończona budowa nowoczesnej krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na powstanie nowej inwestycji.

Obecnie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji “Tomasovia” powstaje budynek, w którym znajdzie się nowy tomaszowski basen. Mieszkańcy Tomaszowa będą mieli do dyspozycji basen o wymiarach 12.5 m x 25 m, w którym znajdzie się sześć torów do pływania. Jego głębokość będzie wynosiła od 1,2 m do 1,8 m. Kryta pływalnia to nie jedyne nowe atrakcje dla Tomaszowa. W budynku pojawią się również jacuzzi, bicze wodne oraz sauny.

Zaplanowano również mniejszy basen rekreacyjno-sportowy o wymiarach 9 m x 18 m z dwoma torami pływackimi, których głębokość będzie się wahać pomiędzy 0,9 m a 1,2 m. Będzie on służył do nauki pływania. Zostanie tam wydzielona też część rekreacyjna ze zjeżdżalnią dla dzieci, ławeczką z zestawem dysz napowietrzających, urządzeniem do masażu karku, parasolem wodnym oraz kilkoma gejzerami wodnymi.

Cały obiekt zostanie przystosowany do korzystania również przez osoby niepełnosprawne, dla których przewidziano osobne pomieszczenia. Wszystkie poziomy budynku będą połączone windą.

– Zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy Tomaszowa czekają na nowy obiekt. Mieszkańcy już niedługo będą mogli cieszyć się z nowo otwartej krytej pływalni – mówi Stanisław Pryciuk, dyrektor OSiR “Tomasovia”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments