Punkt szczepień Szpitala Tymczasowego w Lublinie, zorganizowany przez SPSK Nr 1 przy ul. Radziwiłłowskiej szczepi planowo po około 300 osób dziennie przez 7 dni w tygodniu, od godziny 8 do 20.

– Do piątku (26 lutego) wyszczepiono tam ponad 4500 seniorów, a z tej grupy około 1700 osób otrzymało już drugą dawkę. Przez miesiąc pacjenci szczepieni byli wyłącznie preparatem firmy Pfizer, od środy (24 lutego) podawane są pierwsze dawki szczepionki firmy Moderna – informuje Anna Guzowska, rzecznik SPSK 1 w Lublinie. I dodaje, że w celu optymalizacji organizacji szczepień wraz z dostawami szczepionek produkowanych przez drugiego producenta zmodyfikowany został harmonogramy szczepień.

– Zmiany polegały na przesunięciu części pacjentów oczekujących na podanie pierwszej dawki na terminy o dwa tygodnie wcześniejsze w stosunku do pierwotnie wyznaczonych – podkreśla Guzowska.

W drugim punkcie szczepień, zorganizowanym przez SPSK nr 1 przy ul. Langiewicza, szczepią się obecnie kolejne uprawnione grupy, czyli nauczyciele. Na listach znalazło się ich ponad 1,5 tysiąca. Preparatem firmy Astra Zeneca szczepionych jest po 80 osób dziennie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments