W województwie lubelskim działa już 6 izolatoriów. Do poniedziałku takich miejsc ma być 16. Pomieszczą łącznie 1000 osób.

– Obecnie mamy uruchomionych 278 miejsc, w tym 186 w przypadku izolatoriów kategorii B i 92 w przypadku kategorii A – zaznacza Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Miejsca w kategorii B znajdują się w lubelskim hotelu Huzar, w Internacie Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie oraz w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym SPZOZ w Nałęczowie. Natomiast miejsca w kategorii A dostępne są w Gościnnej Prowansji w Łukowie, w Bursie Szkolnej Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach i w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim.

– Docelowo w województwie lubelskim będzie 16 takich obiektów, po dwa na każdy szpital z oddziałem zakaźnym oraz na jednoimienny szpital zakaźny w Puławach – podkreśla Lech Sprawka. – Najpóźniej w poniedziałek wszystkie będą uruchomione. W sumie w tych 16 izolatoriach będzie około tysiąca łóżek, co znacznie odciąży oddziały zakaźne.

W Puławach został również uruchomiony obiekt w ramach akcji „Hotel dla medyka”. Chodzi o pokoje dla personelu medycznego, które przygotowano w hotelu Izabela.

Przypominamy, że izolatoria zostały podzielone na dwie kategorie. Te z kategorii A są przeznaczone dla osób, które są z podejrzeniem zakażenia i czekają na wynik testu laboratoryjnego. Natomiast w tych z kategorii B przebywają ci, którzy otrzymali wynik pozytywny, ale chorobę przechodzą bezobjawowo.

Pełną listę izolatoriów znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments