Przed nami pierwszy wakacyjny weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (5 lipca) do niedzieli (7 lipca).

Kino Perła

W ten weekend w Kinie Perła na widzów będą trzy kolejne tytuły. Na piątek zaplanowano projekcję filmu “Miłość bez ostrzeżenia”, w sobotę na ekranie będzie można obejrzeć polski film “Niebezpieczni dżentelmeni”, a w niedzielę widzowie będą mieli okazję zapoznać się z klasykiem jakim jest “Dziewczyna Piętaszek”. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy. Pokazy rozpoczną się ok 21:00 po zachodzie słońca.

Fontanny multimedialne na placu Litewskim

W piątek i w sobotę o godz. 21:30 na placu Litewskim odbędą się pokazy na fontannie multimedialnej.

Harmonogram:

28.06.2024 pt. – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

29.06.2024 sb. – Wieniawski IMPRO, Historia Placu Litewskiego na wesoło

Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej

Potańcówka w skansenie czyli wywijasy, obertasy, lemoniada i frykasy – odbędzie się w sobotę. Wydarzenie jest okazją do podróży w czasie – na przedwojenną prowincję, gdzie wśród oświetlonych nastrojowym światłem lampionów będzie można zawirować w rytm niegdysiejszych szlagierów. Zabrzmią mazurki, oberki, tanga, walczyki i fokstroty. Do tańca przygrywać nam będzie „Maciejowa Kapela” – zespół, w którego repertuarze znajdziemy zarówno szlagiery miejskiego folkloru głównie z Warszawy i Lwowa, jak i piosenki z przedwojennych filmów i rewii. Dla tych, którzy oprócz wspaniałej zabawy, będą chcieli także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, specjalnie na tę okazję, Organizatorzy przygotowali oryginalny fotokącik. Na czas Potańcówki czynna będzie Karczma Kocanka proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

Potańcówka zaczyna się o godz. 19.30 i trwa do godz. 24.00. Na potańcówkę obowiązują specjalne, odrębne bilety. Bilety na zwiedzanie nie upoważniają do wejścia na Potańcówkę. Bilety w cenie 30 zł.

Festyn z lubelską policją

Już w tę niedzielę na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie z lubelską policją. Od godz. 15 do godz. 19 na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji. W programie między innymi pokaz obezwładniania i zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, neutralizacja niebezpiecznego przedmiotu przy użyciu robota pirotechnicznego czy też pokaz wyszkolenia psa bojowego. Chętne osoby będą mogły wziąć udział w grze terenowo-detektywistycznej. Dla najmłodszych nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni, gier i zabaw.

Bajkowe wakacje w Kinie Bajka

Przez lipiec i sierpień w Kinie Bajka odbywają się bajkowe wakacje dla najmłodszych. Na piątek zaplanowano projekcję filmu “Orzeł i reszta”. Seans rozpocznie się o godz. 10:30, poza głównym seansem będą odbywać się dodatkowe pokazy około godz. 12:00 na sali czerwonej kina. Po seansach przewidziano atrakcyjne niespodzianki. Obowiązują promocyjne ceny biletów:

grupowe – 15 zł,

ulgowe – 17 zł,

normalne – 20 zł.

Instynkt w Wirydarzu

“Instynkt” to cykl wieczorów dedykowanych wszystkim, którzy pragną swobodnie płynąć na parkiecie, dryfując w rytmach house’owej selekcji. To więcej niż impreza – to miejsce, gdzie muzyka łączy ludzi, a atmosfera sprawia, że czujesz się jak w domu, nawet jeśli pierwszy raz widzisz tych, z którymi tańczysz. “Instynkt” jest imprezą, na której każdy może być sobą, tańczyć i bawić się na luzie. To wieczory bez napinki, z muzyką, która wciąga i sprawia, że każda chwila jest niepowtarzalna. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 21:00 w Wirydarzu w Centrum Kultury w Lublinie. Bilety w cenie 15/20 zł.

Do usług szanownej pani | Kino CSK

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake (John Malkovich) podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem właścicielki (Fanny Ardant) oraz innymi członkami jej personelu, którzy zaskakują osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami.

Z kucharką Odile niełatwo jest znaleźć wspólny język, młoda pokojówka Manon, choć nieco zbuntowana, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku Philippe, mieszkający w głębi parku, z jakiegoś powodu trzyma się na dystans. No i trzeba jeszcze wkraść się w łaski imponującego kocura o imieniu Mefisto…

Scenariusz filmu oparty jest na opublikowanej w 22 krajach bestsellerowej powieści Gillesa Legardiniera pod tym samym tytułem.

Projekcje:

5 LIP | PIĄTEK | 19:00

6 LIP | SOBOTA | 19:00

7 LIP | NIEDZIELA | 18:00

Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Poznaj Lublin z Przewodnikiem w podróży zabytkowym autobusem/trolejbusem!

Lublin można zwiedzać na wiele sposobów, ale dzięki MPK Lublin, które dba o zachowanie zabytkowego taboru komunikacji miejskiej Lublina w idealnym stanie, warto wybrać sposób wyjątkowy! Tym razem można wybrać się w podróż po Kozim Grodzie na pokładzie zabytkowego autobusu lub trolejbusu, a wycieczkę uświetnią opowieści przewodnika. Zwiedzanie odbędzie się w sobotę o godz. 15:00. i o godz.16:00 i rozpocznie się w Centrum Inspiracji Turystycznej. Bilety możecie kupić online na przewodnik.lublininfo.com

Spacer z Lubelską Federacją Bardów

W sobotę Lubelska Federacja Bardów zaprasza na wspólny spacer po Lublinie, który poprowadzi Paulina Nóżka. Zbiórka odbędzie się pod zamkiem. Spacery będą prowadzone trasą turystyczną pomiędzy najważniejszymi obiektami, miejscami wartymi obejrzenia, będą obfitowały w ciekawe opowieści i legendy dotyczące miasta. Spacer potrwa od godz. 9:00 do godz. 12:00.

Mówi obraz”

W Muzeum Narodowym w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym odbędą się warsztaty dla całych rodzin i oprowadzania po wystawie “Mówi obraz”, są to opowieści o sztuce w formie wykładów i spotkania z artystami. Spotkanie w niedzielę zostało podzielone na dwie części. W godz. 10:00 – 11:30 odbędą się warsztaty rodzinne “Bajki Niebajki”, podczas których uczestnicy przeniosą się w świat bajek i mitów, a także posłuchają opowieści o królach, stworzeniach fantastycznych i wyśnionych krainach. Na godz. 12:00 zaplanowano spotkanie z Agnieszką Zawadzką – artystką, która uprawia rysunek, grafikę i ilustrację. Na zakończenie o ukrytym znaczeniu motywów roślinnych w sztuce opowie Magdalena Norkowska z Działu Sztuki i Kultury Wizualnej muzeum.

Bilety: 15 zł (jedno spotkanie) lub 50 zł (karnet na cały cykl).

Bilety dostępne na stronie www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie muzeum. Bilet wstępu upoważnia do zwiedzania wystawy „Mówi obraz” w dniu wydarzenia.

Cykliczne warsztaty plastyczne dla dzieci | Felin

Podczas wspólnego tworzenia w wakacje dzieci poznają metodę pouringu, stworzą własne instalacje, prace inspirowane naturą czy oddziałujące na zmysły. Każde spotkanie to inna metoda i temat. Warsztaty dla dzieci od 8 roku życia. Spotkanie w piątek rozpocznie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 36 o 14:00 i potrwa do godz. 15:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisy https://forms.gle/GiD6oN5fsFZmajAg7

Spacery z Bramy

Każdy „Spacer z Bramy” to autorska trasa oparta na materiałach gromadzonych w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN. Zebrane dokumenty, zdjęcia, mapy, listy, pocztówki i historie mówione pozwalają na zbudowanie unikalnych opowieści o Lublinie i jego obecnych i dawnych mieszkańcach. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00, a podczas spaceru uczestnicy będa poruszac sie w stronę Lubartowskiej poznając historie Domu Pereca, Szpitala Żydowskiego oraz Jesziwa.

Cyrkowy Jam

Cyrkowy Jam to wspólne warsztaty, trenowanie i piknikowanie na Marinie przy Zalewie Zemborzyckim. To spotkanie na którym uczestnicy mogą wspólnie żonglować, chodzić po taśmie czy spędzić czas ze znajomymi na kocu i planszówkach. Spotkanie jest bezpłatne i rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:00. Podczas warsztatów wykonywane będą zdjęcia do dokumentacji fotograficznej projektu. Udział w wydarzeniu jest automatyczną zgodą na wykonywanie zdjęć oraz przetwarzanie wizerunku.

Urodziny Henryka Wieniawskiego

W niedzielę w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim o godz. 12:00 odbędzie się koncert muzyki klasycznej “Urodziny Henryka Wieniawskiego”. To okazja do posłuchania utworów skomponowanych przez pochodzących z Lublina kompozytorów – Henryka i Józefa Wieniawskich. W programie wydarzenia znajdują się także atrakcje dla najmłodszych. Z kolei po koncercie odbędzie się warsztat plastyczny dla dzieci „Życzenia dla Henryka Wieniawskiego” oraz słodki poczęstunek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments