Pokazy filmów, zlot pojazdów PRL, żniwowanie i kino pod gwiazdami – między innymi w tych atrakcjach będziemy mogli wziąć udział podczas weekendu w Lublinie. Sprawdziliśmy, gdzie warto pójść i co zobaczyć od piątku (22 lipca) do niedzieli (24 lipca) w Lublinie.

Pokazy fontann

W piątek i sobotę (22-23 lipca) będziemy mogli zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Początek pokazów o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (22 lipca) – Symfonia Nauki , Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Sobota (23 lipca) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

Kino Perła

W Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej możecie zobaczyć różne filmy w ramach 11. edycji letniego Kina Perła. Start o godzinie 21. Pokazy rozpoczynają się około godziny 21. Wstęp bezpłatny.

Repertuar

Piątek (22 lipca) – Lamb, reż: Valdimar Jóhannsson, cykl: Make love, not war

Sobota (23 lipca) – Ikar. Legenda Mietka Kosza, reż: Maciej Pieprzyca, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (24 lipca) – La Gomera, reż: Corneliu Porumboiu, cykl: Świat się śmieje

Marsz Unii Lubelskiej

W sobotę (23 lipca) o godzinie 14 sprzed Muzeum Narodowego wyruszy Marsz Unii Lubelskiej. Uczestnicy będą chcieli w ten sposób upamiętnić to ważne dla Lublina wydarzenie. Uczestnicy przejdą Starym Miastem i deptakiem aż do pomnika Unii Lubelskiej na placu Litewskim.

Kino w Bramie

W piątek (22 lipca) i w sobotę (23 lipca) będziemy mogli zobaczyć kolejne filmy w ramach tegorocznej edycji Kina w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca, o godzinie 21.

Repertuar

22 lipca (piątek) – Wyrok na niewinnych (dramat, 2021), 111 min

23 lipca (sobota) – Pan Tadeusz (dramat, ekranizacja 1928), 124 min

Festiwal „Od Podwórka”

Będą warsztaty, koncert i nocny spacer – a to wszystko w ramach Festiwalu „Od Podwórka”, w którym będziemy mogli wziąć udział w sobotę (23 lipca) na podwórku należącym do baru Plac Olejny. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Festiwal będzie pierwszym tego typu wydarzeniem na Starym Mieście w Lublinie. Rozpocznie się od warsztatów „Podwórkowe inspiracje”, które rozpoczną się o godzinie 18:00. Następnie będziemy mogli wziąć udział w warsztatach „Roztańczone podwórko”.

Po warsztatach czeka nas koncert. Dla mieszkańców zagra Stylowa Orkiestra Taneczna. Po koncercie, który zakończy się około godziny 21:15 pójdziemy na artystyczny spacer z przewodnikiem. Spacer potrwa około godzinę.

Zmysły Ogrodu Saskiego

Fundacja Krajobrazy zaprasza na 5. edycję wydarzenia Zmysły Ogrodu Saskiego. W sobotę (23 lipca) i w niedzielę (24 lipca) w Ogrodzie Saskim zobaczymy różne instalacje, a także będziemy mogli wziąć udział w koncercie. Początek wydarzenia o godzinie 13:00.

Udział we wszystkich wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny. Na spacer pszczelarski oraz spacer przyrodniczy obowiązują zapisy pod adresem mailowym: info@fundacjakrajobrazy.pl.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

II Zlot Pojazdów PRL

W sobotę (23 lipca) i w niedzielę (24 lipca) na parkingu przed Outlet Center w Lublinie odbędzie się II Zlot Pojazdów PRL. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Podczas zlotu będziemy mogli wziąć udział między innymi w konkursach z nagrodami. Będzie też kino plenerowe, w którym zobaczymy filmy z epoki PRL. W sobotę będzie można obejrzeć wystawę IPN „Lubelski Lipiec ‘80”., a także wziąć udział w spacerze historycznym po terenie FSC. W niedzielę zobaczymy między innymi wystawy kolekcjonerskie z epoki PRL. Będą na niej zaprezentowane różne pojazdy, od samochodów aż po motocykle, które pochodzą z lat 80. Wstęp wolny.

Mecz Motoru Lublin

W sobotę (23 lipca) Motor Lublin zagra pierwszy domowy mecz w nowym sezonie. W ten dzień lubelscy zawodnicy zmierzą się z drużyną Olimpia Elbląg. Początek spotkania o godzinie 19:00. Sprzedaż biletów na poszczególne mecze jest prowadzona na stronie internetowej https://bilety.motorlublin.eu/ oraz w sklepie kibica w Galerii Olimp.

Żniwowanie w skansenie

W niedzielę (24 lipca) od godziny 11:00 do 14:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się żniwowanie. Żniwiarze i podbieraczki w lnianych strojach, tak jak to miało miejsce na przedwojennej wsi, wkroczą na pole obsiane żytem tuż przy wiatraku z Zygmuntowa.

W ramach wydarzenia odbędą się także pokazy wypieku podpłomyków dla żniwiarzy w chałupie z Żukowa od godziny 11:00 do 12:30, a także w stodole z Urzędowa od 12:00 do 13:00. Wydarzenie zakończy się mszą świętą w kościele z Matczyna.

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) w kasie Muzeum Wsi Lubelskiej w dniu wydarzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments