Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w letnich warsztatach w ramach Lekcji sztuki dla małych i dużych oraz Lubelskiego Święta Kwiatów. W bogatym programie znajdą się zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będziecie mieli okazję między innymi zagrać na ukulele, bębnach, wykonać własny kilim, witraże, ogród w słoiku, czy spersonalizować koszulki. Dowiecie się także jak pielęgnować hortensje i czym jest adufe.

Zapisy na warsztaty startują w piątek (3 lipca) o godzinie 10. Zarejestrować się możecie poprzez formularz online dostępny przy opisie każdego warsztatu na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl. Wszystkie wydarzenia odbędą się na placu Litewskim w punkcie warsztatowym przed budynkiem Wydziału Politologii UMCS.

Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona.

Program

Warsztaty tkackie z Tartarugą (warsztat dla osób dorosłych)

Zajęcia tkackie z Jadzią i Wiktorią z łódzkiego studia tkackiego Tartaruga to okazja do zdobycia ogromnej dawki wiedzy i umiejętności pod okiem zawodowych tkaczek kilimów. Podczas pięciu godzin warsztatu, prowadzące omówią temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny, zaprezentują dwie różne techniki łączenia koloru, pokażą jak wprowadzić struktury, a także w jaki sposób wykończyć tkaniny dekoracyjne.

Warsztaty odbędą się 10 lipca o godzinie 17 i 11 lipca o godzinie 10. Warsztaty są dwudniowe.

Papierowe witraże (warsztat dla dzieci od 5 lat wraz z pełnoletnim opiekunem)

Jak zrobić witraż? Pomoże w tym papier, bibuła prasowana i kolorowe folie. Podczas warsztatów uczestnicy przyjrzą się budowie witrażu i jego przykładom z historii sztuki. Opracują wzory, na których pojawią się rośliny, zwierzęta i inne ulubione motywy. Papierowe witraże będzie można umieścić na swoich oknach.

Warsztaty odbędą się 14 lipca o godzinie 17.00

Typo koszulki (warsztat dla osób dorosłych)

Podczas warsztatu wykorzystując litery uczestniczy stworzą wzory na koszulki. Każdy przygotuje własny projekt i za pomocą szablonu przeniesie go na koszulkę. Będą również rozmowy o typografii.

Warsztaty odbędą się 16 lipca i trwać będą od godziny 17.

Ogród w słoiku (warsztat dla osób dorosłych)

Tworzenie własnych ogrodów w słoiku to jeden z najpopularniejszych warsztatów ostatnich czasów. Po raz kolejny będzie można stworzyć roślinne kompozycje w szklanym słoju. Dowiecie się jakich roślin użyć i jak zapewnić im najlepsze warunki, by zdrowo i pięknie rosły.

Warsztaty odbędą się 17 lipca. Początek o godzinie 17.

Zarażamy rytmem (warsztat dla dzieci od 5 lat wraz z pełnoletnim opiekunem)

Zarażamy rytmem to warsztaty, na których będzie można pograć na ukulele i bębnach. Rytmiczne zabawy, trochę hałasu, odrobina ruchu i dużo śmiechu. Celem warsztatów jest integracja i interakcja. Wykorzystane zostaną ukulele, przeszkadzajki, bębny i najcenniejszy instrument – głos.

Warsztaty odbędą się 21 lipca o godzinie 17.

Etnobotanika i co z tego wynika (warsztat dla osób dorosłych)

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie dotyczące bioróżnorodności, która jest blisko nas. Deptane, kwitnące, pachnące, jadalne, trujące – rośliny, bo o nich mowa, będą bohaterkami tych warsztatów.

Warsztaty odbędą się 22 lipca. Start godzina 17.

My jaskiniowcy (warsztat dla dzieci od 6 lat wraz z pełnoletnim opiekunem)

Inspiracją zajęć będą malowidła naskalne z jaskini Lascoux. Uczestnicy wspólnie prześledzą formę wyrazu i materiały użyte przez prehistorycznych artystów. Każdy z uczestników przeobrazi się we współczesnego jaskiniowca i przedstawi istotne elementy swojego życia. Nie będzie to tylko wycieczka sentymentalna, ale przede wszystkim dobra zabawa. Będzie lepienie z gliny i malowanie palcami.

Warsztaty odbędą się 23 lipca o godzinie 17.

3w1 – warsztat plastyczny (warsztat dla dzieci od 6 lat wraz z pełnoletnim opiekunem)

Podczas warsztatu uczestnicy będą używać prostych materiałów, jakimi są węgiel i biała pastel. By prace nabrały wyrazistości w odbiorze, wybrane tematy będą realizowane na kartkach papieru pakowego/szarego. Dzięki wprowadzaniu barwy w tło, akcenty światła umieszczane przez białą pastel staną się czytelniejsze. W pracach skupimy się na obrazowaniu fauny i flory. Chętni będą mogli zmierzyć się też z tematem architektury.

Warsztaty odbędą się 29 lipca o godzinie 17.

Adufe w Lublinie (warsztat dla osób dorosłych)

Adufe to warsztaty z gry na na kwadratowym instrumencie perkusyjnym. Tradycyjnie używany jest w regionach Beira i Trás-os-Montes. Dawno temu instrumenty te używane były tylko przez kobiety. Dzisiaj Adufe spotykane jest w muzyce popularnej i nabiera zupełnie nowego wyrazu. Adufe wykonane jest z sosnowego drewna i koziej skóry i wymaga dość specyficznej techniki gry. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy gry na tym instrumencie.

Zajęcia odbędą się 30 lipca o godzinie 17.

Wszystko o hortensjach (warsztat dla osób dorosłych)

Jak ciąć i pielęgnować hortensje? Czym je nawozić, by uzyskać najpiękniejsze kolory? Podczas warsztatu uczestnicy dostaną odpowiedzi właśnie na te pytania. Dowiedzą się również wielu cennych informacji jak uprawiać te rośliny, a także zdobędą praktyczne umiejętności, które w prosty sposób pomogą rozmnożyć kolekcje.

Warsztaty zaplanowane są na 31 lipca na godzinę 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments