Pierwszy lipcowy weekend w Lublinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Czekają na nas liczne koncerty, wernisaże wystaw, a także kina plenerowe i sportowe emocje. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć od piątku do niedzieli.

Koncert Piotra Cugowskiego

W piątek (3 lipca) o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin w cyklu “Nie tylko rock’n’roll” odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego. Będzie to koncert z publicznością, ale transmisja będzie również na antenie Radia Lublin. Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Przez 20 lat był członkiem zespołu Bracia. A od początku 2019 roku prowadzi działalność solową.

Jubileuszowy ro(c)k w sieci”

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Legendarny wokalista świętuje podwójnie: 50-lecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny. Z tej okazji wydał jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze” i rozpoczął trasę koncertową. Świętować mu przyszło w czasie pandemii, więc tradycyjne spotkania ze słuchaczami postanowił zamienić na wirtualne. Z tego powodu powstał wyjątkowy projekt, pod tytułem „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”, który będzie okazją do spotkań z publicznością, wspomnień i zaprezentowania repertuaru, który dotąd na koncertach nie pojawiał się często. 4 lipca o godz. 20 zobaczymy pierwszy koncert, nagrany w gościnnych progach Radia Lublin, w studiu im. Budki Suflera. Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu Krzysztofa Cugowskiego na Facebooku. Wokaliście będzie towarzyszył Zespół Mistrzów złożony z wybitnych instrumentalistów.

Kino w Bramie 

Seanse pod chmurką czekają na Was w Kinie w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie. Filmy rozpoczną się o godzinie 21. Wstęp wolny.

Piątek (3 lipca): Sportowiec mimo woli (komedia, 64 min.)

Sobota (4 lipca): Cudowny chłopak (komediodramat, 113 min.)

Kino w CSK

Centrum Spotkania Kultur przygotowało wiele atrakcji. W piątek (3 lipca) i w sobotę (4 lipca) o godzinie 19 oraz w niedzielę (5 lipca) o godzinie 17 możecie zobaczyć film: Żegnaj, mój synu w reżyserii Wang Xiaoshuai. Filmy będą puszczone tradycyjnie w sali kinowej CSK. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł (bilet normalny) i 12 zł ( bilet ulgowy) w kasie CSK.

Archiwum Pamięci

Od piątku (3 lipca) w CSK możecie również oglądać wystawę „Archiwum Pamięci”, czyli retrospektywną wystawę Ferenc, Jankowskiej i Mendzelewskiego. Prace znajdziecie w Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1. Bilety na wystawę możecie kupić w cenie 8 zł (bilet normalny) i 4 zł (bilet ulgowy).

Wernisaż wystawy

Natomiast w sobotę (4 lipca) o godzinie 18 w CSK możecie wziąć udział w wernisażu wystawy „To naszywasz sztuką?” Marta Czok. Wystawa znajduje się również na poziomie -1 w CSK. Marty Czok, która za pomocą kilku podstawowych barw przedstawia na płótnie w niemal satyryczny sposób całą gamę ludzkich emocji. Czok to artystka polskiego pochodzenia, która wychowywała się w środowisku powojennej emigracji w Anglii, a od 40 lat mieszka i tworzy we Włoszech.

Wystawa pozostanie z nami do 31 lipca. Możecie ją zwiedzać w godz. od 12 do 18. Bilety możecie kupić w cenie 8 zł (bilet normalny) i 4 zł (bilet ulgowy).

Galeria Saska

W sobotę (4 lipca) możecie wziąć udział także w wernisażu wystawy i spotkaniu z jej autorem – Mieczysławem Wasilewskim. Wernisaż zaplanowany jest na godz. 12 i odbędzie się w sali kinowej CSK. Wasilewski jest wybitnym plakacistą i grafikiem. To artysta zajmujący się plakatem, ilustracją oraz grafiką wydawniczą, a także profesor Akademii Sztuk Pięknych i Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, w obu uczelniach prowadził Pracownię Projektowania Graficznego. Z powodu panujących obostrzeń w spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 60 osób. Wstęp wolny.

Żużlowe emocje

W piątek (3 lipca) możecie kibicować żużlowej drużynie Motor Lublin. W tym dniu o godzinie 18 nasi zawodnicy pojadą drugi domowy mecz, a na stadionie w Lublinie zmierzą się z drużyną ROW Rybnik. W Lublinie zorganizowano również liczne strefy kibica, gdzie możecie im kibicować.

III Amatorski Turniej Fifa

W niedzielę (5 lipca) od godziny 10 w Hali Globus zorganizowany zostanie III Amatorski Turniej Fifa. Mecze rozgrywane przez zawodników będzie można obejrzeć na żywo w internecie. Ilość miejsc w turnieju jest nieograniczona. Opłata wpisowego przelewem wynosi 20 złotych. Opłacenie wpisowego w dniu turnieju wynosi 25 złotych. Turniej potrwa do godziny 18.

Stand-up w Central Parku

W piątek (3 lipca) o godzinie 21 w Central Parku w Lublinie wystąpi Bartosz Gajda. Gajda znany jest z występów w formacji Łowcy kropka B. Wstęp wolny.

Asi Band w Hadesie

W sobotę (4 lipca) o godzinie 20 w Hades Szeroka odbędzie się koncert Joanny Bronkiewicz. Artystka, do swojego autorskiego projektu tym razem zaprosiłam muzyków, artystów związanych z lubelską jak i z warszawską sceną. Wstęp bezpłatny.

Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza na wydarzenia organizowane w Wirydarzu CK. Będzie można zobaczyć liczne filmy, a także wziąć udział w koncertach i teatrze improv. Instytucja przygotowała również propozycje dla swoich najmłodszych odbiorców.

Repertuar

Piątek (3 lipca): Lublin Jazz Night: Lipiński/Kozak/Rabiega/Strzempa, godz. 20:30 (koncert)

Sobota (4 lipca): Dwa Słowa Teatr Improv, godz. 19

Niedziela (5 lipca): Pracownia Sztuczka: Śniadanie na fortepianie – śniadanie z muzyką na żywo, godz. 12 (propozycja dla dzieci).

Most Kultury w Ogrodzie Saskim

Od piątku do niedzieli (3-5 lipca) oficjalnie miał trwać weekend otwarcia Mostu Kultury. Jednak w związku z wytycznymi sanitarnymi wydarzenia zostały przeniesione do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie.

W piątek (3 lipca) usłyszymy Orkiestrę Świętego Mikołaja. Natomiast w sobotę (4 lipca) wystąpią Czarne Lwy z Przedmieścia. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. W niedzielę (5 lipca) będziemy mogli usłyszeć Zbyszka Kowalczyka i zespół Niewinni. Początek o godzinie 20. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Kino samochodowe

W Kinie w Lublinie to kino samochodowe i plenerowe, w którym będziecie mogli wziąć udział w weekend (4 i 5 lipca) na parkingu przed Targami Lublin. Seanse będą startować w soboty i w niedzielę o godzinie 21 oraz 23:30. Samochody na teren imprezy mogą wjeżdżać od godziny 20, a na drugie seanse od 23. Wstęp do kina w cenie 10 zł za samochód. W samochodzie mogą być jednocześnie maksymalnie dwie osoby.

Spacer śladami Józefa Czechowicza

W niedzielę (5 lipca) wziąć udział w spacerze Czechowicza. Mieszkańcy przejdą ulicami trasą Poematu o mieście Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 19 na wiadukcie Poniatowskiego. W czasie pierwszej lipcowej pełni księżyca ulice miasta przemierzał czechowiczowski wędrowiec. W tym roku mieszkańcy już po raz osiemnasty pójdą jego śladami, kierując się słowami Poematu o mieście Lublinie. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Żarcie na kółkach

Od piątku (3 lipca) do niedzieli (5 lipca) na parkingu centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie będziecie mogli wziąć udział w kolejnej edycji Zlotu Foodtrucków. Restauracje na kółkach będą czekać na Was od godziny 10 do 20. Podczas wydarzenia nie zabraknie kuchni włoskiej, azjatyckiej, belgijskiej oraz tradycyjnej – polskiej. Będą oryginalne, kolorowe burgery, frytki te tradycyjne, jak i belgijskie, a także mini pączki i specjały kuchni azjatyckiej. Wstęp wolny.

Otwarcie Słonecznego Wrotkowa

W najbliższą sobotę (4 lipca) zostają otwarte baseny na Słonecznym Wrotkowie. Kompleks będzie czynny codziennie od godziny 9 do 20. W weekend otwarcia wszyscy miłośnicy słońca i wody będą mogli wziąć udział w Pool Party. Impreza zostanie poprowadzona przez DJ i konferansjera, który poprowadzi animacje dla najmłodszych, jak i konkursy z nagrodami. Ceny za korzystanie z basenów pozostają bez zmian. Dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Sportowe emocje

W piątek (3 lipca) możecie kibicować drużynie Budowlanych. Na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie o godzinie 15 zmierzą się oni z drużyną z Łodzi. Będzie to drugi półfinałowy mecz rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski Kadetów. Tego samego dnia, o godzinie 13 możecie kibicować również drużynie Rugby Sochaczew, która zmierzy się z R.C. Lechia Gdańsk. Natomiast w sobotę (4 lipca) o godzinie 13 zobaczymy mecz o 3 miejsce, a o 14:30 o pierwsze.

Plenerowe Kino Perła

Od piątku (3 lipca) do niedzieli (5 lipca) będziecie mogli wziąć udział w pierwszych w tym sezonie seansach w plenerowym kinie Perły w Lublinie. Sense będą wyświetlane po zachodzie słońca, czyli około godziny 21. Pierwszy film zobaczymy już w piątek (19 czerwca).

Repertuar

Piątek (3 lipca): Zwariować ze szczęścia (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’roll)

Sobota (4 lipca): Kamper (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (5 lipca): Szpieg, który mnie rzucił (Cykl: Świat się śmieje)

Wystawa prac w Zaułku Hartwigów

Dorothea Lange to jedna pionierek fotografii dokumentalnej XX wieku. W latach 30. dokumentowała społeczne konsekwencje Wielkiego Kryzysu. Jej prace będziemy mogli zobaczyć do 31 lipca w Zaułku Hartwigów.

Lange fotografowała strajki robotnicze, bezrobotnych mężczyzn na ulicach miast, a jej portrety migrujących rolników wpłynęły na amerykańską fotografię dokumentalną. Prezentowane zdjęcia często opatrzone były wypowiedziami bohaterów. Pierwsza wystawa zdjęć Lange miała miejsce w 1934 roku. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków.

Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegóły znajdziecie tutaj 

Wyjątkowa wystawa w CSK

W Centrum Spotkania Kultur możecie oglądać wyjątkową wystawę pn. Siła. Rzeźba. Masa. Prolog. Będzie ona czynna w godz. 12-18. Prolog jest przeglądem prac ceramicznych wykonanych przez wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS. Wystawa zostanie z nami do 10 lipca do godziny 18.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta. Na tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Aktualny cennik 

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments