W trakcie warsztatów projektowych uczestnicy będą mogli nauczyć się projektować produkty, ich oznaczenia graficzne, związane z nim usługi oraz opakowanie.

– Wielu projektantów, na co dzień pracuje nad kolejnymi wersjami otaczających nas przedmiotów. Codziennie powstają nowe kubki, krzesła, plakaty, opakowania, pojazdy, lampy… Często jednak są to kolejne wersje dobrze działających rozwiązań, które różnią się od siebie jedynie stylistyką. A przecież wokół tyle nierozwiązanych dotąd problemów – opowiadają organizatorzy.

Warsztat poprowadzi Piotr Skrzypczak pracownik Lubelskiego Instytutu Designu, wykładowca akademicki i trener umiejętności miękkich. Autor wielu publikacji edukacyjnych z zakresu działań społecznych i ochrony praw człowieka.

  • Kiedy: 18 listopada 2018, godz. 10:00-12:00 lub 12:30-14:30.
  • Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro.
  • Za ile: wstęp wolny.

Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu”, którą można oglądać w Warsztatach Kultury do końca listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 (czwartki do 19:00). Wystawa przedstawia 100 eksponatów ukazujących historię i rozwój polskiego dizajnu.

– Obok mebli, szkła, porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, na wystawie przedstawiamy rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywę, neony, szybowiec, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk – Ptasie Mleczko – wyliczają organizatorzy. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wydarzenia realizowane są w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe | Wzory Europy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments