W związku z przebudową Al. Racławickich od soboty (13 czerwca) do wtorku (16 czerwca) wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie z ul. Lipowa i Krakowskie Przedmieście.

Co się zmieniło?

– Sygnalizacja na skrzyżowaniu Lipowa – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście została przełączona na tzw. „żółty puls”

– Kierowcy jadący ul. Wieniawską od ul. Feliksa Bieczyńskiego, a korzystający dotychczas z pasa prawego, są zmuszeni do zajęcia lewego pasa i skrętu w lewo w ulicę Krakowskie Przedmieście, by dalej ulicami Chopina i Okopową dotrzeć do ul. Lipowej.

– Na ulicy Wieniawskiej zostało wprowadzone prawostronne zwężenie jezdni, a organizacja ruchu została dostosowana do obowiązującego nakazu skrętu w lewo. Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Wieniawska i Krakowskie Przedmieście została przełączona na tzw „żółty puls”.

– Na skrzyżowaniu ulic Chopina – Ewangelicka – Krakowskie Przedmieście kierowcy zobaczą informacje o zamkniętym skrzyżowaniu oraz sugerowanym objeździe.

– Na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej zostały wprowadzone zmiany pozwalające na wjazd w ul. Lipową w kierunku ul. Krakowskie Przedmieście wyłącznie dla dojazdu do ul. Sądowej i innych posesji.

– W celu umożliwienia skrętu o większym promieniu komunikacji miejskiej z ul. Lipowej w ul. Okopową, wprowadzono na ulicy Lipowej zamknięcie prawoskrętu w ulicę Okopową i dopuszczenia wspomnianego manewru z pasa na wprost.

– Podobnie jak w przypadku ul. Lipowej, w celu umożliwienia swobodnego skrętu pojazdom komunikacji miejskiej z ul. Okopowej w lewo w ul. Chopina wprowadza się wyłączenie z ruchu pasa do skrętu w lewo z ul. Chopina w ul. Okopową, by stojące na nim pojazdy nie blokowały autobusów. Pas do skrętu w lewo będzie dla kierowców niedostępny, o czym będą informowały odpowiednie zmiany w oznakowaniu.

– Na skrzyżowaniu ulic Aleje Racławickie – aleja Jana Długosza wprowadza się pracę sygnalizacji w tzw „żółtym pulsie”

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments