Przed nami kolejny zimowy weekend, tym razem połączony z początkiem ferii w naszym województwie. Sprawdziliśmy, jakie weekendowe atrakcje czekają na tych, którzy zostają w Lublinie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia, w Lublinie mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć koncerty będą się odbywać głównie w Centrum Kultury, również i w innych miejscach czekają atrakcje. Początek wydarzenia o godzinie 10. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia cały dochód zostanie przeznaczony na Dziecięcą Medycynę Zabiegową.

Wydarzenia związane z finałem WOŚP w Lublinie rozpoczną się w sobotę (11 stycznia) w SKENDE Lublin. To właśnie w tym miejscu od godziny 14 będziecie mogli wziąć udział w pokazach i koncertach. Na scenie zobaczymy między innymi Szkołę Rytm i Melodia, Szkoła Tańca Chassemi, Łukasza Jemiołę oraz Antykwadrat. Before przed finałem potrwa do godziny 21:30. W koncertach i pokazach będziecie mogli wziąć udział w Centrum Kultury od godz. 10 do 17.

Best of Dance

W piątek (10 stycznia) o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert taneczny Best of Dance. Grupy taneczne z Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie zaprezentują się w choreografiach jazzowych i baletowych. W programie znalazły się choreografie taneczne Renaty Pyszniak, Elizy Maruszak i Wojciecha Pyszniaka. Wystąpią m.in. grupa baletowa FATUM, PERFEKT, AURUM, STEP UP i in.

Karnawał teatralny

Za sprawą organizowanego w Centrum Kultury Karnawału teatralnego przez najbliższe 100 dni czeka na nas również blisko 100 wyjątkowych wydarzeń. Zobaczymy wiele wyjątkowych spektakli dla dorosłych, dzieci, dla seniorów oraz młodzieży.

W piątek (10 stycznia) o godz. 17 zobaczymy improwizowany spektakl „Szkoła teatralna – dni otwarte”, a o godz 18. odbędzie się Benefis Jacka Brzezińskiego. W sobotę. 11 stycznia, o godz. 18 Teatr MGAP zaprezentuje “Tytuł roboczy MY”.

Program wydarzenia

Noc Biologów 2020

W piątek (10 stycznia) na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS i w Ogrodzie Botanicznym UMCS będziecie mogli wziąć udział w dziewiątej edycji Nocy Biologów. To impreza przygotowana przez studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, którzy zaprezentują pokazy i warsztaty.

Tegoroczna edycja nosi hasło “Globalne zmiany środowiska”. Od godziny 15:30 pracownicy Ogrodu Botanicznego będą czekać z wyjątkowymi atrakcjami. Uczestnicy “Nocy Biologów” będą mogli między innymi zwiedzić szklarnię po zachodzie słońca, posłuchać ciekawych opowieści oraz spojrzeć na rośliny w świetle świec.

Noc Biologów – program

Scena w Budowie

W piątek (10 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur, w ramach kolejnej edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” odbędą się premiery spektakli największych polskich reżyserów. W styczniu i lutym zobaczymy wyjątkowe wystawy, pokazy spektakli oraz warsztaty scenograficzne. Festiwal rozpocznie się widowiskiem Kordian w piątek o godzinie 10.

Boardmania

Po raz siódmy Centrum Spotkania Kultur stanie się siedzibą najdłuższego w Polsce konwentu gier. Od soboty, 11 stycznia, we foyer Sali Operowej będziecie mogli wziąć udział w Board Mani, czyli festiwalu gier planszowych i karcianych. Będzie można wypożyczyć kilkaset gier z najlepszych wydawnictw. Grać w nie będziecie mogli codziennie od 12 do 20.

W weekendy będziecie mogli zmierzyć się ze sobą w turniejach oraz wydarzeniach tematycznych. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 26 stycznia.

Kolędy z Maciejem Miecznikowskim

Maciej Miecznikowski zaśpiewa kolędy i pastorałki w ramach koncertu świątecznego, w którym możecie wziąć udział w niedzielę, 12 stycznia, w parafii św. Józefa w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 18.

W programie koncertu znajdują się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, akustyczne wersje przebojów z oratoriów “Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” oraz znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne. Aranżacje, które tym razem zabrzmią w wersji współczesnej będą wzbogacone o gitarę, akordeon i gitarę.

Wernisaż wystawy Jarosława Koziary

W piątek, 10 stycznia, w Domu Słów, odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa lubelskiego plastyka Jarosława Koziary. Początek wydarzenia o godzinie 17. Tym razem zobaczymy jego prace w innej odsłonie, bo na wystawie zaprezentuje między innymi okładki płyt i plakaty. Wybrane projekty to między innymi plakaty z Festiwalu Dwa Brzegi, czy okładki płyt zespołu Voo Voo, z którym Koziara od lat współpracuje.

„Ciąg dalszy”

W piątek, 10 stycznia, w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” odbędzie się kolejne z cyklu spotkanie w w ramach „Z kim do łóżka… rozmowy o autorkach, autorach i tytułach”. Gościnie i Goście będą pytani właśnie o ciąg dalszy książki, gdy ta już ukaże się drukiem. Będą rekomendować to, co sami czytają oraz opowiadać o wybranych przez siebie publikacjach własnego autorstwa. Tym razem wystąpi Barbara Kalicka, animatorka kultury, pisarka i poetka. Autorka tomów poezji „same same”.

Koncert kolęd „Chwała na wysokości, a pokój i dobro na ziemi”

W niedzielę, 12 stycznia, o godz. 20 Wspólnota Ewangelicka „Eleos” zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku o godzinie 20.00 w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments