W ten weekend w naszym mieście mamy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Jubileuszowy koncert w Filharmonii Lubelskiej, wystawa w CSK oraz koncerty w lubelskich klubach. Nie będziemy się nudzić.

Galeria Figur Stalowych

Przez cały weekend od piątku do niedzieli (25-27 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur możemy oglądać galerię składającą się z 24 ogromnych rzeźb inspirowanych bohaterami filmów, komiksów i bajek. Podczas wystawy każdy chętny może zasiąść za kierownicą sportowego samochodu, czując się tym samym jak bohater kina akcji. Elementy, z których zostały wykonane rzeźby pochodzą z recyklingu. To co dla wielu może wydawać się odpadem, inni mogą przekuć w niezwykłą sztukę. Galeria możemy podziwiać między godz. 8 a 20. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dinozaury w trójwymiarze

W weekend (25-27 stycznia) w Targach Lublin obejrzymy wystawę „Dinozaury w trójwymiarze”. To wydarzenie nie tylko dla miłośników życia tych prehistorycznych gadów. Zobaczymy m.in. tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury i dilofozaury. Na wystawie znajdzie się ponad trzydzieści gatunków różnych drapieżników i roślinożerców. Obrazy 3D tylko wzmocnią efekt, że obcujemy z żywymi dinozaurami. Bilety na wystawę kosztują 10 zł. Obrazy zobaczymy w piątek między godziną 9 a 16. W sobotę i niedzielę między godz. 13 a 17.

Finer / In Motion /Brain Damage Gallery

Przez cały weekend możemy podziwiać długo wyczekiwaną wystawę Finera, jednego z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti z Polski. Po premierowej wystawie w Nowym Yorku artysta wraca do nas z nowym projektem „In Motion”. Galerię możemy oglądać do 31 stycznia. Od wtorku do soboty dostępna jest między godz. 12 a 17. Wstęp jest bezpłatny.

LubJam 2019

Już w piątek (25 stycznia) rozpocznie się 5. edycja LubJamu w lubelskim Centrum Kultury. Coroczne wydarzenie Fundacji Lublin GameDev zaprasza na Global Game Jam, na którym każdy chętny może stworzyć własną grę do tematu, który w tym roku zaprezentują organizatorzy.

Fredro dla dorosłych

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w piątek (25 stycznia) na o godzinie 17 i 20.30 na inteligentną zabawę teatralną tradycją „Fredro dla dorosłych mężów i żon”. Historia o zdradzających i zdradzanych opowiedziana w humorystyczny sposób zaskoczy was swoją puentą. W obsadzie: Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska, Konrad Darocha i Michał Żebrowski. Bilety do kupienia od 80 zł.

Cheap Tobacco

W piątek (25 stycznia) na deskach Centrum Kultury zagra wybuchowy zespół Cheap Tobacco. W zeszłym roku, zespół wydał płytę „Szum”, na której słychać dużo rockowej energii. Zagrali dotychczas 500 koncertów w Polsce i za granicą. Zespół zdobył 15 nagród Grand Prix i nagrody publiczności. Start koncertu o godz. 19. Bilety do kupienia w kasie CK.

Koncert Nadzwyczajny: 75-lecie Filharmonii Lubelskiej

Swój jubileusz Filharmonia Lubelska będzie świętować w piątek (25 stycznia) o godzinie. 19. To pierwsza filharmonia, która rozpoczęła działalność po II wojnie światowej na ziemiach Polski. Gościem specjalnym będzie ikona polskiej dyrygentury maestro profesor Antoni Wit. Usłyszymy poemat symfoniczny „Noc na Łysej Górze” wraz z suitą „Ognisty ptak”. Koncert wieńczy V symfonia e-moll op. 64 Piotra Czajkowskiego.

Alpaka pokona raka!

To koncert i aukcja charytatywna dla Agnieszki Jarmuł, która zachorowała na bardzo rzadką odmianę nowotworu. W Centrum Spotkania Kultur (25 stycznia) o godz. 19 każdy chętny może pomóc przegonić raka. Liczy się wsparcie każdej osoby! Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Pomagając weźmiemy udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, gdzie na scenie spotkają się Łukasz Jemioła, Melomeni, Niewinni, Mohipisian, Ayarise, Wkrocze oraz Poławiacze Pereł Improv Teatr, którzy poprowadzą całą imprezę.

Kino dla rodziców: Genesis 2.0

W sobotę (26 stycznia) o godz 16 Centrum Kultury zaprasza na film Genesis 2.0. Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera Christiana Freia opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek.

Na czas seansu Kina dla rodziców w Sali Kinowej pojawiają się pufy, koce, siedziska i zabawki dla maluchów. Oświetlenie i poziom głośności zostanie odpowiednio dostosowany, a zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli w trakcie filmu swobodnie poruszać się po sali; przytulać, karmić czy usypiać dziecko, czy wyjść na zewnątrz.

Bracia Figo Fagot

Zespół wystąpi w sobotę (26 stycznia) o godz. 17 ze swoim tradycyjnym repertuarem, który porywa tłumy. „Hot Dog” „Bożenka” czy „Wóda zryje banie” to tylko kilka utworów z bogatego repertuaru zespołu. Duet zagra dla nas w Klubie30 na ul. Jasnej 7. Bilety można kupić od 40 zł. Na koncert nie obowiązuje standardowa selekcja wiekowa.

Targi Staroci

W niedzielę (27 stycznia) od godziny 6 na placu Zamkowym odbędą się kolejne Targi Staroci. Warto wybrać się na targi i znaleźć ciekawe przedmioty, których nie dostaniemy już w żadnym sklepie, a mogą idealnie wpisać się w wystrój wnętrza lub właśnie przełamać jego klasyczny, nowoczesny styl.

Pikantni

W niedzielę (27 stycznia) o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur zobaczymy spektakl komediowy Stefana Vögla, austriackiego dramaturga. Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja jednak komplikuje się. Na scenie zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Muchę, Mikołaja Krawczyka, Maurycego Popiela oraz Michała Ziembickiego. Bilety kosztują od 55 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments