W najbliższy weekend w Lublinie nie zabraknie atrakcji. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, co nas czeka w ciągu najbliższych dni.

Lublin Blues Session

W piątek (20 września) w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” o godz. 19 rozpocznie się 9 edycja Lublin Blues Session. Podczas tego wydarzenia fani bluesa, na scenie zobaczą między innymi Wanda Johnson, Adam Bartoś czy Buskin’ Jack. Koncertom będzie towarzyszyć też wystawa fotografii koncertowej „Lublin Blues Session”. Zobaczymy na niej artystów, którzy występowali podczas tej imprezy w latach 2014-2018. Autorem zdjęć jest lubelski fotograf – Daniel Drobik.

Spotkanie z pisarzem

W piątek Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 2, Peowiaków 12) zaprasza o godz. 17 na premierę książki Cezarego Harasimowicza „Saga. Czyli filiżanka, której nie ma”. Książka opowiada o wielonarodowej polskiej rodzinie. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki, czerpiąc z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi.

Bogowie Wojny

W piątek o godz. 20 na Arenie Lublin każdego fana starć historycznych czeka niesamowite widowisko. Zobaczymy starcie Legionów Rzymskich, walki gladiatorów i XIII w. turniej rycerski. Natomiast przed Areną będzie można zwiedzić wioskę historyczną. Ceny biletów: 20-45 złotych.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W piątek rozpocznie się również Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Darmowe przejazdy komunikacją miejską i ekologiczny festyn na Krakowskim Przedmieściu to jedno z wielu ważnych punktów tego tygodnia.

Program

Noc Księgarń

W piątek wystartuje pierwsza edycja Nocy Księgarni. Jest to gratka dla fanów literatury. Wiele lubelskich księgarni oferuje specjalne spotkania z autorami lub atrakcje dla swoich gości, a także atrakcyjne zniżki na książki. Wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się między innymi o 18.30 w Księgarni Dosłownie z Pawłem Sołtysem, w księgarni na Królewskiej 11 o 19 odbędzie się spektakl marionetkowy „Gwiazdozbiór Małego Księcia” w wykonaniu Teatru Podręcznego inspirowany książką „Mały Książę”. W Księgarni „U Hieronima” o godz. 20 odbędzie się wirtualny spacer po „Lubinie, którego nie ma” a także wiele innych.

Program

Lubelskie Święto Cydru

W sobotę od 12 na Rynku Starego Miasta będzie można świętować 6. edycję Lubelskiego Cydru. Na chętnych czekają takie atrakcje, jak degustacje cydrów czy rozbijanie 600-litrowej beczki. O godz. 18.30 na Placu Teatralnym w Lublinie rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpiąL MaJLo, Kwiat Jabłoni oraz Bolewski i Tubis.

Program

Wyścigi rowerowe

W sobotę o godz. 10 w lubelskim bikeparku odbędą się Dual Pumptrack Challenge Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Będzie to niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności na krótkim torze.

Przejażdżka rowerowa na pożegnanie lata

W niedzielę o godz. 10 z Mostu Kultury wyruszy rowerowa przejażdżka, która zakończy letni sezon rowerowy. Będzie to idealna okazja do zobaczenia cennych dla Lubelszczyzny miejsc przyrodniczych. Organizatorzy przewidzieli konkurs wiedzy ogólnej o rowerach i przepisach ruchu rowerowego.

Wokół zdrowia z Botanikiem

W niedzielę od 11 do 16 w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się wydarzenie związane ze zdrowym trybem życia. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników „owocowo-warzywne” łamigłówki dla najmłodszych, analizy masy i składu ciała, porady dietetyczne, degustacje naturalnych wyrobów roślinnych, produkty zielarskie, świeże owoce i warzywa, naturalne miody oraz produkty pochodzenia pszczelego, a także mało znane rośliny jadalne. Bilet normalny 6-8 złotych, ulgowy 3-4 złotych.

Wykopki w skansenie

W niedzielę od godz. 11.30 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się pokazy kopania ziemniaków przy użyciu klasycznych narzędzi a także prezentacje tradycyjnych potraw z ziemniaków. Podczas wydarzenia będzie można zjeść posiłek na polu, obejrzeć i kupić potraw z ziemniaków przygotowane przez gospodynie z Woli Osowińskiej. Zaplanowano też zabawy plastyczne i quiz na tematy ziemniaczane, a także degustację pieczonych ziemniaków przy dźwiękach kapeli w wąwozie przy dworze z Żyrzyna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments