Najbliższy weekend zapowiada się atrakcyjnie. Czekają nas koncerty, wycieczki rowerowe, targi ślubne i imprezy piwne. Startują też jarmarki świąteczne, na których kupimy wiele interesujących produktów. Sprawdźcie nasze cotygodniowe zestawienie.

Lubelska Masa Krytyczna

Tym razem Charytatywna Lubelska Masa Krytyczna przejedzie ulicami Lublina w piątek, 29 listopada. Start o godzinie 18 z placu Litewskiego. Podczas charytatywnego przejazdu rowerzyści przeprowadzą zbiórkę rzeczy w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Mikołajki Folkowe

W piątek, 29 listopada, rozpocznie się 29. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe. Wydarzenie będzie gościć w Centrum Spotkania Kultur i ACK UMCS „Chatka Żaka”. Potrwa do niedzieli, 1 grudnia. W bogatym programie tegorocznej edycji znalazły się wydarzenia dla miłośników tańca, dobrej muzyki oraz rękodzieła. To również moc atrakcji dla najmłodszych, dla których specjalnie przygotowano szereg warsztatów.

Jarmark Cudów

Jak co roku w ramach międzynarodowego festiwalu Mikołajki Folkowe odbędzie się jarmark świąteczny. To miejsce, gdzie możecie kupić ręcznie wykonane przedmioty i idealne miejsce na zakupy świąteczne. Jarmark odbędzie się w piątek i sobotę w godz. 17-22 w Centrum Spotkania Kultur.

Targi Ślubne Ona&On

Suknie ślubne, garnitury i dodatki, zaproszenia, torty oraz dekoracje kwiatowe. To wszystko i wiele znajdzie się w ofercie Targów Ślubnych Ona i On, które w hali Tragów Lublin odbywać się będą od soboty do niedzieli (30 listopada-1 grudnia). Początek wydarzenia o godzinie 10.

Oprócz wystawców na targach zobaczymy również pokazy kolekcji ślubnych na sezon 2020, występy muzyczne oraz będzie można wziąć udział w licznych konkursach, w których do wygrania będą między innymi bony na suknię ślubną, garnitur, obrączki, organizery ślubne i wiele innych niespodzianek.

Kolorowe Jarmarki

Festiwal Przedmiotów Pięknych Kolorowe Jarmarki w Targach Lublin to wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych pięknymi, oryginalnymi przedmiotami tworzonymi z pasją i precyzją przez artystów i rzemieślników. Potrwa od soboty (30 listopada) do niedzieli (1 grudnia). Bilet kosztuje 9 zł.

COMA z trasą pożegnalną GAME OVER

Legendarny zespół COMA po 21 latach działalności schodzi ze sceny. Wszystkim swoim fanom na pożegnanie zadedykowali teledysk do swojego najnowszego utworu „Pożegnanie z Bajką”, który pochodzi z ostatniej płyty „Sen o siedmiu Szklankach”. Zespół zdecydował się również wyruszyć w pożegnalną trasę koncertową „GAME OVER” i już w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 19 przyjadą ze swoimi utworami do Lublina. Koncerty na żywo to ich bardzo mocna strona. Wypełnione dobrą muzyką i tekstem, elektryzują improwizacją i interakcją z publicznością. Miejsce – CSK.

Spektakl „Historia naturalna, czyli o niezwykłych żyjątkach”

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na najnowszy spektakl, który zobaczymy już w niedzielę, 1 grudnia o godz. 16. To historia nie tylko dla najmłodszej publiczności. Przedstawienie twórczości Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy to baśniowa wyprawa przyrodnicza pełna niezwykłych spotkań z niesamowitymi zwierzętami i roślinami. Sześć postaci – Kosmitka, Chłopiec-Dinozaur, Jeż, Małża, Nietoperz i Drzewo – chce odzyskać las, ich dawny dom i „raj utracony”.

Spektakl oswaja młodych widzów z naturalnymi zjawiskami dotykającymi każdego z nas, także tymi trudnymi i wymagającymi rozmowy. Obserwacja przyrody staje się pretekstem do rozważań na temat życia, otaczającej nas rzeczywistości oraz wpisanych w nią niepodważalnych praw, procesów i doświadczeń.

Machina „Czarodzieje Pustych Słów”

Debiutancki album lubelskiego zespołu Machina usłyszymy podczas koncert w niedzielę, 1 grudnia, w Klubie30 w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 19. Poza utworami z płyty usłyszymy również znane covery. Po koncercie będzie możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z członkami zespołu oraz zakupienia płyty. Bilety możecie kupić w cenie 15 zł. Uczniowie szkół po okazaniu ważnej legitymacji mają wjazd za free.

Targi Piw Rzemieślniczych

Ponad 200 browarów zaprezentuje piwa, których będzie można spróbować podczas Targów Piw Rzemieślniczych. Wydarzenie rozpocznie się w Targach Lublin w piątek (29 listopada) i potrwa do niedzieli (1 grudnia). Początek wydarzenia w piątek o godzinie 16.

A w regionie…

Karma wraca w Muzeum w Kozłówce

Rusza wyjątkowa akcja charytatywna zorganizowana przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W niedzielę (1 grudnia) w ostatni dzień tegorocznego sezonu turystycznego w muzeum odbędzie się akcja pomocy bezdomnym zwierzętom „Karma wraca”. Każda osoba, która przekaże dary dla podopiecznych schroniska dla zwierząt, otrzyma wejściówkę do pałacu. Karmy, zabawki, koce, ubranka, smycze i obroże, legowiska, a także akcesoria do pielęgnacji – na to wszystko czekają bezdomne psiaki znajdujące się w schronisku w Nowodworze, które znajduje się 7 km od Kozłówki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments