Weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie, mimo odwołanej Nocy Kultury i kilku innych masowych imprez. Czekają na nas wystawy, joga śmiechu i koncert Felicjana Andrzejczaka. Sprawdźcie, co dla Was wybraliśmy w tych trudnych czasach.

Wierny Osterwie

W piątek (9 października) w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie będziemy mogli wziąć udział w wernisażu wystawy „Wierny Osterwie”. Wystawa będzie poświęcona pamięci aktora Włodzimierza Wiszniewskiego, który nieprzerwanie od 1957 roku był związany z lubelskim teatrem. Początek o godzinie 17.

Koncert Felicjana Andrzejczaka

W piątek (9 października) w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin wystąpi Felicjan Andrzejczak, były wokalista Budki Suflera. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności i rozpocznie się o godzinie 19.

Koncert będzie jednym z wydarzeń cyklu Nie tylko rock’n’roll. Felicjan Andrzejczak podczas swojej specjalnej, jubileuszowej trasy z okazji 40-lecia działalności artystycznej zaprosi publiczność na muzyczną podróż po jego hitach, które powstały na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Dożynkowy Jarmark Lubelski

W sobotę (10 października) na Lubartowskiej 77 odbędzie się już ostatni Dożynkowy Jarmark Lubelski – Jarmark po Wykopkach. W wydarzeniu możecie wziąć udział w godzinach 7.30-12.00.

Na hali oprócz sprzedaży ekologicznych, lokalnych produktów przez wystawców z Lubelszczyzny pojawiają się też specjalne atrakcje tematyczne. Będzie między innymi degustacja zdrowych frytek, o których opowie dietetyk, spotkanie z autorką bloga o zdrowym stylu życia “Ziarnista” i próbowanie placków ziemniaczanych serwowanych przez Ekologiczne Gospodarstwo Kamil Matuszak, a także ogłoszenie wyników “Konkursu na danie promujące kuchnię lubelską. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi

W sobotę (10 października) w Galerii Labirynt odbędzie się zakończenie wystawy pn. Jesteśmy Ludźmi, która trwa od czerwca i od tego czasu była ciągle rozbudowywana. W sali wystawienniczej znajdują się teraz prace ponad stu osób, które poprzez swoją twórczość wyrażają sprzeciw wobec homofobii i dyskryminacji. Na zwiedzających czekają bezpłatne oprowadzania, projekcje filmowe oraz food trucki.

Noc Bibliotek

W sobotę (10 października) Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włącza się w VI Ogólnopolską Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Cyrkulacje

W weekend możecie wziąć również udział we Wschodnioeuropejskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych, czyli festiwalu „Cyrkulacje”. Pokazy finałowe zobaczymy w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Program

9 października, godz. 19.00: Spektakl premierowy, z głosowaniem publiczności

10 października, godz. 18.00: Spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności

11 października, godz. 18.00: Spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród

Joga śmiechu

W sobotę (10 października) odbędą się kolejne warsztaty z jogi śmiechu w pierwszym w Lublinie Klubie Jogi Śmiechu – “Endorfinacja”. Początek wydarzenia o godz.13:30 w sali Crossfit Lublin przy ul. Krochmalnej 4 w Lublinie.

Tym razem na zajęcia został zaproszony specjalny gość – Piotr Bielski. Bielski to pierwszy polski jogin śmiechu. W 2013 roku nauczył się jogi śmiechu w Indiach od jej założyciela dr Madana Katarii. Od tamtej pory popularyzuje jogę śmiechu w Polsce prowadząc warsztaty i sesje śmiechu m.in. w korporacjach, dla seniorów, dla osób chorych i organizując kursy instruktorskie. Koszt udziału w zajęciach to 10 zł.

Dzień papieski

W niedzielę (11 października) w parafii pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się kolejny już Dzień Papieski. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 i towarzyszyć mu będą animacje dla dzieci przygotowane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments