Weekend w Lublinie zapowiada się naprawdę ciekawie. Lubelskie instytucje i miejsca kultury przygotowały wydarzenia zarówno online, jak i te, na które można wybrać się osobiście. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Koncert w Radiu Lublinie

W piątek (4 grudnia) o godzinie 19 na Facebooku Radia Lublin możecie wysłuchać koncertu pt. Odgłosy Miasta. Na scenie wystąpi Monika Kowalczyk, Anna Michałowska, Natalia Wilk, Łukasz Jemioła, Mateusz Obroślak i Paweł Błędowski. Gościnnie na fortepianie zagra dyrygent i kompozytor Tomasz Momot.

Dla najmłodszych

Centrum Kultury wychodzi z propozycją rozrywki dla najmłodszych. W sobotę (5 grudnia) i niedziela (6 grudnia) o godzinie 17 mogą oni zobaczyć online performance familijny pod nazwą Ratujemy Mikołajki. Performance będzie dostępny na Facebooku pracowni Sztuczka.

Charytatywny Turniej FIFA

Na Arenie Lublin czekają na nas e-sportowe emocje. W sobotę (5 grudnia) odbędzie się tam charytatywny turniej FIFA 21 „Graj z Motorem”. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze swoimi ulubionymi zawodnikami II ligowego Motoru Lublin. Spotkania komentować będzie współtwórca kanału Fifa Talks Krzysztof Lenarczyk-Mr.Cogito. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Zapisać się na wydarzenie możecie tutaj

Kiermasz świąteczny

W każdy weekend (sobota-niedziela) grudnia od godziny 12 do 18 w galerii Piękno Panie przy ulicy Jezuickiej możecie wziąć udział w przedświątecznym kiermaszu. Na wydarzeniu będzie można kupić przedmioty sztuki i biżuterię, a także świąteczne ozdoby, ceramikę i tkaniny, a to wszystko przygotują lokalni twórcy. W tym roku dodatkowo jest możliwość, aby upolować świąteczne prezenty przez internet. Dostępne są również usługi pakowania prezentów i dostawa do domu. Wstęp wolny.

Świąteczny jarmark

W sobotę (5 grudnia) od godziny 7:30 do 12:00 możecie wziąć udział w świątecznym jarmarku w hali przy ulicy Lubartowskiej 77. Od lokalnych wystawców będzie można kupić między innymi makowce, pierniki, uszka z pieczarkami, zakwas z buraka, ryby, a także pierogi z kapustą i grzybami i pierogi z kaszą. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Mikołajki w Vivo!Lublin

W sobotę (5 grudnia) centrum handlowe zostanie opanowane przez Świętych Mikołajów. Będą oni, we współpracy z bajkowymi elfami i śnieżynkami, rozdawać klientom słodkie upominki. Świąteczne postaci będzie można spotkać w wielu różnych miejscach na terenie VIVO!Lublin od godziny 13 do 17.

Na terenie centrum handlowego będzie można podziwiać także niesforne elfy prezentujące wyszukane sztuczki i żonglerkę, 3-metrowych szczudlarzy, a także wygimnastykowane śnieżynki-akrobatki. Cyrkowe sztuczki zaprezentuje również sam Święty Mikołaj, który poruszać się będzie na jednokołowym rowerze.

Zapalenie iluminacji

W niedzielę (6 grudnia) o godzinie 16 miasto rozświetlą iluminacje bożonarodzeniowe. W przestrzeni miasta zobaczymy m.in. altankę inspirowaną architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej, która stanie na placu Po Farze i ramkę do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” na placu Litewskim. Na deptak powrócą podświetlane figury poety i pary mieszczan w renesansowych strojach, a przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, które można wykorzystywać do robienia świątecznych fotografii. Nad ul. Złotą, Grodzką i Bramową zabłysną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

Mikołajki z komunikacją miejską

W niedzielę (6 grudnia) wzorem lat ubiegłych za kierownicą autobusów MPK zasiądą mikołaje. W tym roku, po raz drugi na ulice miasta wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w choinki i płatki śniegu. Trolejbus będzie go można spotkać na ulicach miasta do święta Trzech Króli.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

A ja wybieram się do naszej galerii Gala 🙂 Podobno w weekend dużo wyprzedaży można się spodziewać https://gala.com.pl/