Weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko za sprawą wydarzeń online. Sprawdźcie, co wybraliśmy dla was od piątku (29 stycznia) do niedzieli (31 stycznia).

Poławiacze Pereł

W piątek (29 stycznia) w ramach Przestrzeni Sztuki i Sceny Komedialnia odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie online grupy improwizacji Poławiacze Pereł Improv Teatr. Bezpłatna transmisja rozpocznie się o godzinie 20.

Transmisję z wydarzenie znajdziecie tutaj

Koncert Pawła Szamburskiego

W piątek (29 stycznia) o godzinie 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin odbędzie się online koncert Pawła Szamburskiego. Artysta zagra utwory ze swojego debiutanckiego albumu solowego “Ceratitis Capitata” z muzyką liturgiczną pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. Transmisja na Facebooku DDK Węglin.

Jarmark Lubelski

W każdą sobotę stycznia w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Tak też będzie 30 stycznia. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski trwa już 6 rok i skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę (31 stycznia) wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 29. wyjdą na ulice Lublina z puszkami, by zebrać fundusze na sprzęt dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będzie ich można spotkać na terenie całego Lublina. Pieniądze do puszek będą zbierać od samego rana do godziny 20 w niedzielę. Natomiast na Starym Mieście w Lublinie czekać na Was będzie Grupa Poszukiwawcza, która ugotuje żurek, który będzie można nabyć za cegiełkę na WOŚP.

Wystawa Wzory Lublina

Do niedzieli (31 stycznia) możemy zobaczyć wystawę Tomasza Smutka „Wzory Lublina”. Wystawa prezentuje kolekcję wzorów (patternów), inspirowanych detalami miasta Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były interesujące detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków, posadzki, architektura v- kształtnych wsporników, szyldy sklepowe, dekoracje fasad, kształty dachów, ławek i rzeźb.

Link do wystawy

Wystawa Forma Otwarta

Już tylko do niedzieli (31 stycznia) w CSK w Galerii 0 gościć będzie wystawa „Forma Otwarta”, która opowiada o historycznym Lublinie. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć oryginalne projekty neonów i mozaik z Lublina, zdjęcia porównawcze murali umieszczonych na blokach mieszkalnych z lat 60. i tego jak dziś wyglądają te miejsca oraz oryginalne projekty współczesnych murali, pozostawione przez artystów. Wystawa Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej.

Wystawę możecie zobaczyć tutaj

Pokaz specjalny filmu Szarlatan

W niedzielę (31 stycznia) o godzinie 20 odbędzie się pokaz specjalny filmu Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku.

Link do filmu

Morsowanie nad Zalewem

W każdą niedzielę o godzinie 12 przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim możecie wziąć udział w morsowaniu z Lubelskim Klubem Morsów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments